Hava Durumu (09-09-2021)

Hava Durumu (09-09-2021)

İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor, sıcaklık 26 derece. Ankara’da yer yer bulut geçişi görülecek, sıcaklık 29 derece. İzmir’de gökyüzü parçalı bulutlu, beklenen en yüksek sıcaklık 29 derece. Hava sıcaklıkları kuzey, batı ve iç kesimlerinde mevsim normallerinde, güneydoğu da ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Marmara geneli, Ege’nin iç kesimleri ve Karadeniz’in doğusu sağanak yağmurlu. Denizciler dikkat! Batı Karadeniz, Marmara ve Ege’nin kuzeyinde fırtına bekleniyor. Rüzgar Marmara’da şiddetli, diğer bölgelerde ise orta kuvvette esecek.

Marmara bölgesi gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışların Cuma günü de devam etmesi bekleniyor, bölgenin özellikle doğu kesimlerinde şiddetli yağış olabilir, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Ege’nin iç kesimleri sağanak yağmurlu. Diğer kentlerde ise parçalı bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklıklar mevsim normallerinde seyrediyor.

Akdeniz geneli parçalı bulutlu. Sıcaklıklar mevsim normallerinde ve nem oranı yüksek. Özellikle kronik rahatsızlığı olanların tedbirli olması gerekiyor.

İç Anadolu’da gökyüzü parçalı bulutlu. Cuma günü bölgenin batı kesimlerinde sağanak yağmur bekleniyor. Bölgedeki hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında.

Karadeniz’in orta ve doğu kesimleri sağanak yağmurlu. Diğer kentlerde ise yer yer bulut geçişi görülecek. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyrediyor.

Doğu Anadolu’da az bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklıklar bölgenin kuzeyinde daha düşük, güney ve iç kesimlerinde ise daha yüksek.

Güneydoğu Anadolu’ya az bulutlu ve güneşli bir hava hakim. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde, bazı kentlerde ise 40 dereceye yaklaştı. Özellikle öğle saatlerinde güneşten kaçınmakta ve bol su içmekte fayda var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS