{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (11-11-2022)

Hava Durumu (11-11-2022)

Türkiye’de Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda sağanak yağışlar bekleniyor. İç kesimlerde sis etkili olurken Kıyı Ege ve güney kesimlerde az bulutlu, güneşli bir hava var. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyrediyor. Denizlerde beklenen kuvvetli bir rüzgar yok. Genellikle kuzey yönlerden esen rüzgar orta kuvvet ve altında kalıyor.

Marmara Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Yer yer sabah saatlerinde sis de etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 18-19 derece ölçülüyor. Edirne ve Bursa dolaylarında gece 3 dereceye kadar düşüyor.

Ege Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde az bulutlu ve güneşli bir hava var. İç kesimlerde sis de etkili oluyor. Sıcaklık bu dönemde kıyı kesimlerde 20-21, iç kentlerde 16-17 derecelerde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık bölgede en yüksek 25-26 derece ölçülüyor. Hafta sonu bölge genelinde güneş daha fazla görülecek, sıcaklık da 1-2 derece yükselecek.

İç Anadolu Bölgesinde sisli ve puslu bir hava görülüyor. Cumartesi günü de sis yer yer etkisini sürdürecek, Pazar günü ise yerini az bulutlu bir havaya bırakacak. Sıcaklık Ankara ve Eskişehir’de 17, Kayseri’de 14, Sivas’ta 12 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu, doğu kesimlerde sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 15-16 derecelerde ölçülüyor. Hafta sonu da benzer bir hava durumu bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde de hava bulutlu. Doğu kesimlerde yağış etkili oluyor. Bu yağışlar bölgenin yükseklerinde karla karışık yağmura da dönebilir. Yağış hafta sonuna kalmıyor ancak yer yer sis etkili olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir hava var. Sıcaklık Gaziantep’te 17, Şanlıurfa’da 19 derece ölçülüyor. Hafta sonu bulutlar dağılıyor, az bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklıklar da birkaç derece yükseliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS