Hava Durumu (12.01.2022)

Hava Durumu (12.01.2022)

Türkiye’nin genelinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlar Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’da kar, diğer bölgelerde sağanak yağmur olarak kendini gösterecek. Hava sıcaklıkları ise Türkiye genelinde 6 ile 10 derece azalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altına düşecek. Denizlerde rüzgar çoğunlukla kuvvetli esiyor. Batı Karadeniz, Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de zaman zaman fırtına seviyesinde esmesi bekleniyor. Deniz ulaşımında aksamalar yaşanabilir.

Marmara Bölgesinde İstanbul-Edirne dolaylarında kar yağışı bekleniyor. Bölgenin kalanı ise sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 4, Edirne’de eksi 2 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesi yağışlı. Yağış İç Ege’de kar şeklinde olacak. Kıyı kesimlerde ise yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Perşembe günü kıyı kesimlerdeki yağış sona eriyor.

Akdeniz Bölgesi sağanak yağışlı. Batı kesimlerde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık 13-14 derecelerde ölçülüyor. Yağışların Perşembe günü de devam etmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde Ankara dolayları yağmurlu. Eskişehir ve Kayseri çevrelerinde ise yağış karla karışık yağmura da dönebilir. Sivas’ta ise kar yağışı etkili. Perşembe günü ise bölge genelinde kar yağışı bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi de yağışlı. Batı kesimlerde yağış karla karışık yağmur şeklinde de görülebilir. Sıcaklık Bolu’da 6, Samsun’da 12 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde Malatya dolayları yağmurlu. Bölgenin kalanı ise kar yağışlı. Gece sıcaklık Erzurum çevrelerinde eksi 8, Kars dolaylarında eksi 12 dereceye kadar iniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde yağışlı. Sıcaklık bölge genelinde 9-10 derecelerde salınıyor. Cuma günü ise sıcaklıklarda 4-5 derecelik düşüş bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS