Hava Durumu (12-07-2021)

Hava Durumu (12-07-2021)

Yağışlar Karadeniz'de yer yer etkisini sürdürürken bazı kentlerde şiddetini arttırabilir. Hava sıcaklıkları Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyrediyor. Denizciler dikkat! Ege'nin kuzeyinde fırtına bekleniyor. Karadeniz ve Marmara'da kuzey, Ege ve Akdeniz'de ise güney yönlerden orta ve orta kuvvetin üzerinde rüzgarlar esebilir. İstanbul, Ankara ve Bursa'da bulutlar azalıyor. İzmir'de ise güneşli bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Bursa'da 32, Ankara'da 33, İzmir'de 36 derece.

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor ve nem oranı yüksek. Özellikle kalp, tansiyon ve diyabet hastalarının hava sıcaklıklarına karşı dikkatli olması gerekiyor.

3 günlük tahminlere göre Ege genelinde yağış görülemeyecek. Hava sıcaklıkları kıyı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde.

Akdeniz genelinde yağış beklenmiyor. Salı-çarşamba günleri havanın durumu değişmeyecek. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

İç Anadolu genelinde bulutlar azalıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Meteoroloji verilerine göre bölgede yağış görülmeyecek.

Karadenizliler dikkat! Yağışlar bazı kentlerde şiddetini arttırabilir, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı. Çarşamba günü yağışlar miktarını arttırarak bölge geneline yayılabilir.

Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları özellikle güney şehirlerde mevsim normallerinin üzerinde.

Güneydoğu Anadolu genelinde güneşli bir gökyüzü görülecek. Kalp, diyabet ve tansiyon hatalarının kuru ve sıcak havalara karşı dikkatli olması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS