Hava Durumu (13-07-2021)

Hava Durumu (13-07-2021)

Karadeniz'in doğu kesimlerinde ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sağanak yağmur bekleniyor. Yağışlar Karadeniz'de şiddetini arttırabilir. Hava sıcaklıkları Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Karadeniz, Marmara ve Ege'de kuzey, Akdeniz'de ise güney yönlerden orta ve orta kuvvettin üzerinde rüzgarlar esebilir.

İstanbul, Ankara ve Bursa'da bulutlar azalıyor. İzmir'de ise güneşli bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul'da 32, Ankara ve Bursa'da 33, İzmir'de 37 derece.

Marmara bölgesinde hava sıcaklıkları ve nem oranı artıyor. Kronik rahatsızlığı olanların gün içinde ağır aktivite yapmamasında ve bol su tüketmesinde fayda var. Çarşamba günü bölgenin doğusunda yağmur görülebilir.

Ege genelinde güneşli bir gökyüzü var, hava sıcaklıkları özellikle kıyı kentlerde mevsim normallerinin üzerinde. 3 günlük tahminlere göre bölge genelinde yağış beklenmiyor.

Akdeniz'de güneşli ve az bulutlu bir gökyüzü görülecek. Nem oranı bölge genelinde yüksek seyrediyor. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

İç Anadolu geneli az bulutlu. Perşembe günü bölgenin doğu kesimlerinde sağanak yağmur görülebilir.
Yağışlar Karadeniz genelinde etkisini sürdürmeye devam ediyor, Çarşamba günü ise bölgenin doğu kesimlerinde şiddetini arttırabilir, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

DOĞU ANADOLU SAKİNLERİ DİKKAT!

Perşembe günü bölgenin kuzey kesimlerinde yağışlar tekrar şiddetini arttırabilir, bölge halkının yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerekiyor.

Güneydoğu Anadolu genelinde güneşli bir hava görülecek. Hava sıcaklığı özellikle Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 40 dereceyi aşıyor; kalp, diyabet ve tansiyon hastaları kuru ve sıcak havalara karşı tedbirli olmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS