{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (13-08-2022)

Hava Durumu (13-08-2022)

Marmara’nın batısı, Karadeniz ve İç Ege’de sağanak yağışlar etkili oluyor. Türkiye’nin kalanında ise parçalı bulutlu ve güneşli bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normallerinde, doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı. Zaman zaman gök gürültüleri eşliğinde görülecek yağış pazar günü de  devam edecek. Sıcaklık ise bölgede 30 ile 33 derece arasında ölçülüyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimleri parçalı bulutlu, iç kesimler ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık İzmir ve Afyonkarahisar’da 31, Denizli ve Muğla’da 35 derece ölçülüyor. Pazar gününden itibaren bölgede yağış beklenmiyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Doğu kentlerde yer yer bölgesel sağanaklar görülebilir. Sıcaklık Antalya’da 31, Adana’da 34 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu. Eskişehir dolayları sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 33, Eskişehir’de 30, Kayseri’de 34 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin genelinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Yağışların yer yer önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor. Sıcaklık batı kentlerde 26-27, doğu kentlerde 29-30 derecelerde ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, bölgenin kalanı ise bol güneşli. Sıcaklık Kars’ta 31, Malatya ve Hakkari’de 37 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneşli ve sıcak havalar devam ediyor. Sıcaklıklar birkaç derece yükseldi. Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 40-42 derece ölçülüyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS