Hava Durumu (14-07-2021)

Hava Durumu (14-07-2021)

Hava sıcaklıkların ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Marmara'da, Orta ve Batı Karadeniz'de, Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yağmur bekleniyor. Denizciler dikkat. Sinop, Samsun ve Giresun açıklarında şiddetli rüzgar bekleniyor. Rüzgar, Marmara ve Doğu Karadeniz'de de zaman zaman şiddetini artırabilir. İstanbul'da kısa süreli yağmur geçişi bekleniyor. Gökyüzü açık, sıcaklık 31 derece. Ankara parçalı bulutlu, sıcaklık 32 derece. İzmir güneşli, sıcaklık 37 derece. Bursa parçalı bulutlu, sıcaklık 32 derece.

Marmara Bölgesi'nde Kocaeli ve çevresinde kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir. Bölge genelinde güneş etkisini hissettirecek. Hava sıcaklığının bazı bölgelerde 36 dereceye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. 

Ege Bölgesi'nin iç kesimlerine bulutlar henüz dağılmadı. Fakat hava sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıktı. Kıyı kesimlerde hava güneşli, sıcaklığı 39-40 derecelerde seyredecek. 

Akdeniz Bölgesi'nde hava az bulutlu ve güneşli. Antalya 39, Mersin ve Hatay 33, Adana 35 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık genellikle 30 derecenin üzerinde seyredecek. 

Karadeniz Bölgesi'nin orta ve doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Batı Karadeniz'de hava parçalı bulutlu. Bölge genelinde hava sıcaklığı 27 ila 29 derece arasında seyrediyor. 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars ve Erzurum çevresinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık 25-26 derecelerde. Diğer kesimlerde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık 30 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde güneş etkili. Hava sıcaklığı en düşük 38 derece. Uzun saatler açık havada kalmamaya dikkat edilmeli.  

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS