Hava Durumu (16-07-2021)

Hava Durumu (16-07-2021)

Yurdun kuzeydoğusunda ve doğusunda yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgeler genellikle az bulutlu ve güneşli geçecek. Doğu Anadolu'da sağanak yağışın etkisiyle sıcaklıklar bir kaç derece düşecek. Akdeniz, Ege ve Güneydoğu Anadolu'da sıcaklık mevsim normalleri üzerinde ölçülüyor. Rüzgar, Marmara Denizi'nde ve Batı Akdeniz'de zaman zaman orta şiddetin üzerinde esecek. Diğer kıyılarda hafif ve orta şiddette olacak. 4 büyük şehrimizde gökyüzü İstanbul'da az bulutlu, diğer şehirlerde güneşli geçecek. İstanbul 33, Ankara ve Bursa 35, İzmir'de 39 derece sıcaklık ölçülüyor.

Marmara Bölgesi'nde gökyüzü genellikle açık, hava sıcaklığı geçen haftalara göre daha yüksek. Trakya bölgesi 38 dereceyi görecek.

Ege Bölgesi'nde hava güneşli. Denizli'de sıcaklık pazar gününe kadar 40'lı derecelerde. Güneş çarpmalarına karşı önlem alınmalı. Kütahya 35, Muğla 38 Afyon 34 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde Hatay'da az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor, diğer yerlerde hava güneşli geçecek. Antalya 40, Mersin 34, Adana 36, Hatay 33 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi'nde Eskişehir güneşli diğer yerlerde hava az bulutlu. Sıcaklık 30 derecenin üzerinde ölçülüyor. Hafta sonuna doğru hava sıcaklığında 2-3 derece artış olacak.

Karadeniz Bölgesi'nde Batı ve Orta Karadeniz'de gökyüzünde güneşe bulutlar da eşlik edecek. Doğu Karadeniz'de ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık genelde 30 derece ve üzeri ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda gök gürültülü sağanak yağış devam ediyor. Kars'ta yağış pazar gününe kadar zaman zaman yağmaya devam edecek. Kars, Erzurum 27, Malatya parçalı bulutlu 34, Hakkari 29 derece olacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde güneş etkisini sürdürüyor. Hava tüm şehirlerde açık geçecek. Gaziantep 37, Diyarbakır 38, Şanlıurfa 40, Mardin 35 derece.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS