{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (17-09-2021)

Hava Durumu (17-09-2021)

İstanbul’da gökyüzü az bulutlu, sıcaklık 26 derece. Ankara’da bulutlar azalıyor, sıcaklık 22 derece. İzmir’de az bulutlu bir gökyüzü var, beklenen en yüksek sıcaklık 31 derece. Hava sıcaklıkları Türkiye’nin yağış alan kesimlerinde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normallerinde seyrediyor. Yağışlar doğu kesimlerde şiddetini arttırabilir. Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Rüzgar;  Karadeniz’in orta ve doğusunda, Ege’nin kuzeyinde kuvvetli, diğer kıyılarda ise orta kuvvette esecek.

Marmara genelinde bulutlar azalıyor. Sıcaklıklar batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer kentlerde ise mevsim normallerinde. Cumartesi günü İstanbul-Edirne ve Kocaeli dolaylarında sağanak yağmur bekleniyor.

Ege geneli az bulutlu. Sıcaklıklar kıyı kesimlerde daha yüksek, iç kesimlerde ise mevsim normallerinde seyrediyor. Cumartesi günü havanın durumunda bir değişiklik beklenmezken; Pazar günü bölgenin kuzeyinde sağanak yağmur görülebilir.

Akdeniz genelinde yer yer bulut geçişi görülecek. Hatay dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Sıcaklıklar ve nem oranı yüksek, özellikle kronik rahatsızlığı olanlar tedbirli olmalı.

İç Anadolu’nun batısında az, diğer kentlerde ise çok bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında, bazı kentlerde gece sıcaklıkları oldukça düşük seyrediyor, ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Karadenizliler dikkat! Bölgenin doğu kesimlerinde yağışlar şiddetini arttırabilir sel ve heyelan tehlikesi var, mutlaka dikkatli olunmalı.

Doğu Anadolu’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Yağışlar özellikle bölgenin kuzeyinde şiddetini arttıracak, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Güneydoğu Anadolu’ya parçalı bulutlu bir gökyüzü hakim. Hafta sonu bulutların azalması bekleniyor. Bölgedeki sıcaklık düşerek mevsim normallerine ulaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS