Hava Durumu (18-04-2021)

Hava Durumu (18-04-2021)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Yurdun büyük bir kısmında yağmur bekleniyor. Deniz kıyılarımızda rüzgar hafif şiddette esecek. Zaman zaman batı ve iç kesimlerde güneyden ılık rüzgarlar esecek. İstanbul çok bulutlu 19 derece, hafta başı yağmur bekleniyor. Ankara gök gürültülü sağanak yağışlı 22 derece, Bursa ve İzmir'de sağanak yağmur görülüyor sıcaklıklar 26 derece.

Marmara Bölgesi'nde Balıkesir, Çanakkale çevresinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Yağmur hafta başından itibaren tüm bölgelerde yağacak. Edirne 19, Kocaeli 23, Balıkesir 25, Çanakkale 21 derece.

Ege Bölgesi'nde sıcaklıklar yükseliyor, bölge genelinde sağanak yağmur bekleniyor. Denizli ve Kütahya 26, Muğla 19, Afyon 24 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık 20 derecenin üzerinde ölçülüyor. Antalya ve çevresinde sağanak yağmur bekleniyor, bölgenin geri kalanında gökyüzü çok bulutlu. Hafta başından itibaren güneş kendini bulutların arasından gösterecek.

İç Anadolu Bölgesi'nin genelinde sağanak yağmur bekleniyor. Eskişehir 22, Konya 24, Kayseri 28, Sivas 23 derece.

Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağmur etkili olacak. Bolu ve Gümüşhane'de sıcaklık 21 derece, Samsun'da 14, Trabzon'da 23 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek. Kars ve Erzurum'da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor sıcaklık 19 derece. Malatya parçalı bulutlu 18, Hakkari çok bulutlu 25 derece.

Güneydoğu Anadolu'da gökyüzü parçalı bulutlu sıcaklık 27-28 derecelerde ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS