Hava Durumu (18-05-2022)

Hava Durumu (18-05-2022)

Haftanın üçüncü gününde Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde sağanak yağış etkili oluyor. Türkiye'nin kalanında ise parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim. Hava sıcaklıkları bu yağışla beraber batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri altına düşüyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Kuvvetli olarak görülmesi beklenen bu yağışların yol açabileceği ani sel ve su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgarla beraber ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı.

Ege Bölgesinde kıyı kesimlerde parçalı bulutlu, iç kesimlerde ise çok bulutlu, kapalı bir hava görülüyor. Sıcaklık bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor, Denizli dolaylarında 30 dereceyi de aşıyor.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde bulutlar yoğunlaşıyor, bölgenin kalanında ise parçalı bulutlu bir hava hakim. Perşembe günü ise bölge genelinde hava kapatıyor, batı kentlerde sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık Ankara'da 27, Eskişehir'de 28, Kayseri'de 25 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde yağış orta ve batı kesimlerde bekleniyor. Bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Perşembe günü yağış etki alanını genişletiyor, bölge geneline yayılıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin batı kesimlerinde hava parçalı bulutlu. Bölgenin kalanında ise gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Sıcaklık yağışlı alanda 18-19 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır'da 26, Şanlıurfa'da 29 derece ölçülüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS