Hava Durumu (18-08-2021)

Hava Durumu (18-08-2021)

Yurt genelinde gökyüzünde bulutlar görülecek. Hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgelerde mevsim normallerinde, güneyde yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'de kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Kıyılarda fırtına beklenmiyor. Rüzgar genellikle tüm kıyılarda orta ve hafif şiddette esecek fakat İstanbul ve İzmir dolaylarında zaman zaman şiddetini artırabilir.

4 büyük şehirde gökyüzü az bulutlu, sıcaklık 30 derecenin üzerinde bekleniyor. Perşembe günü İstanbul'da zaman zaman yağmur yağışı görülebilir.

Marmara Bölgesi'nde Trakya kesimlerinde hava güneşli diğer yerlerde az bulutlu seyredecek. Sıcaklık bölge genelinde 34-35 derece ölçülüyor. Perşembe ve cuma günü bulutlar biraz daha yoğunlaşacak. Kocaeli ve çevresinde yağmur bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde hava genellikle güneşli, iç kesimlere doğru az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Sıcaklık 32 derece ve üzeri ölçülüyor perşembe cuma özellikle kıyı kesimlerde sıcaklığın 1-2 derece artması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi'nde hava genellikle güneşli, yer yer gökyüzünde bulutlar görülecek. Antalya 33, Mersin ve Hatay 32, Adana 36 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık 30 derece ve üzeri ölçülüyor. Perşembe gününden itibaren bölgede sıcaklıkların bir kaç derece düşeceği öngörülüyor.

Karadeniz Bölgesi'nde Batı ve Orta Karadenizde gökyüzü parçalı bulutlu, Doğu Karadenizde çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek . Perşembe günü Doğu Karadeniz'de kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu'da Malatya, Tunceli civarı güneşli, diğer yerler parçalı ve az bulutlu. Cuma günü bölgede sıcaklık bir kaç derece düşecek. Kars, Erzurum civarında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava mevsim normallerinde. Gökyüzü açık, sıcaklık 36 derece ve üzeri ölçülüyor. Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 40 dereceyi bulan sıcaklık sebebiyle güneş çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS