{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (18-09-2022)

Hava Durumu (18-09-2022)

Haftanın son gününde Marmara ile Batı Karadeniz’de gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Yurdun kalanında parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ise mevsim normallerine inmeye hazırlanıyor. Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara ve Ege’de orta kuvvetin üzerine çıkarak kuvvetli esiyor. Akdeniz’de ise güney yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık İstanbul’da 29, Bursa’da 35, Kocaeli’de 37 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık İzmir’de 30, Denizli’de 36, Afyonkarahisar’da 31 derece ölçülüyor. Pazartesi günü bulutlar dağılıyor ancak sıcaklıklar da birkaç derece geriliyor.

Akdeniz Bölgesinde de gökyüzü parçalı bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor. Pazartesi günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde güneş bolca görülüyor. Sıcaklıklar da çoğunlukla 35 derecenin üzerinde ölçülüyor. Pazartesi günü sıcaklıklar düşüyor, batı kesimlerde bu düşüşle sıcaklık 27-28 derecelere iniyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı, kalan kentler ise az bulutlu. Sıcaklık Bolu ve Trabzon’da 32, Samsun’da 36 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu, güneşli. Sıcaklık batı kesimlerde 36 derece ölçülüyor, bölgenin kalanında ise 29 ile 32 derece arasında seyrediyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü bol güneşli. Sıcaklıklar da yüksek seyrediyor. Diyarbakır’da 39 dereceye çıkan sıcaklık ölçülüyor. Bölge halkının sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olması gerekiyor.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS