Hava Durumu (19-06-2022)

Hava Durumu (19-06-2022)

Türkiye’de yağışlar aynı alanda; Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu’nun batısında etkili olmaya devam ediyor. Güneydoğu Anadolu’da güneş bolca görülürken diğer yerlerde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim.

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde Bursa ve Kocaeli dolaylarında gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Bölgenin kalanında ise parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklık bölgede en yüksek 28-29 derecelerde ölçülüyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde gök gürültülü sağanaklar devam ediyor. Bölgenin kalanında hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık İzmir ve Denizli’de 33, Afyonkarahisar’da ise 27 derece.

Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Sıcaklık bölgede genellikle 29-30 derecelerde ölçülüyor. Adana dolaylarında 32 dereceye çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesinin batı kesimleri yağışlı. Doğu kentlerinde ise parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık Ankara’da 28, Eskişehir’de 25, Kayseri’de 30 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin batısında ve yüksek kesimlerinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bölgenin kalanında hava parçalı bulutlu. Batı kesimlerdeki yağışlar zaman zaman kuvvetli olacağından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Doğu Anadolu Bölgesinin batı kesimlerinde güneş bolca görülüyor. Bölgenin kalanında parçalı ve az bulutlu bir hava var ancak bölgenin kuzeyinde yerel yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık Erzurum’da 29, Malatya’da 36 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde güneş bolca görülüyor. Sıcaklık Gaziantep’te 36, Şanlıurfa’da 39 derece ölçülüyor. Diyarbakır’da 40 dereceyi de aşıyor. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS