Hava Durumu (19-07-2021)

Hava Durumu (19-07-2021)

İstanbul’da gökyüzü az bulutlu, sıcaklık 32 derece. Ankara’da güneşli bir gökyüzü görülüyor, sıcaklık 40 derece. İzmir’de bulutlar azalıyor, sıcaklık 32 derece.

Yağışlar Karadeniz’in doğusunda ve Doğu Anadolu’nun kuzey kentlerinde miktarını azaltarak devam ediyor.  Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde 10 ila 12 derece artıyor, yüksek sıcaklıklara karşı mutlaka tedbirli olunmalı.

Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Ege’de batıdan,  Akdeniz’de güney, Karadeniz’de kuzey yönlerden rüzgarlar esebilir.

İstanbul, İzmir ve Bursa’da bulutlar azalıyor. Ankara’da ise güneşli bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul ve İzmir’de 32, Ankara’da 40, Bursa’da 34 derece.

Marmara bölgesinin geneli güneşli. Bölgede nem oranı artıyor. Çarşamba günü Edirne ve Kocaeli dolaylarında sağanak yağmur görülebilir.

Ege’de gökyüzü güneşli ve az bulutlu. Hava sıcaklıkları özellikle kıyı kesimlerde yüksek seyrediyor.  Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

Akdeniz genelinde güneşli ve az bulutlu bir gökyüzü görülecek. Bölgede nem oranı yüksek, kronik rahatsızlığı olanların artan sıcaklıklara ve nem oranına karşı dikkatli olması gerekiyor.

İç Anadolu’da güneşli bir hava var, sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

Yağışlar Karadeniz’in doğusunda miktarını azaltarak devam ediyor. Diğer yerlerde güneşli ve az bulutlu bir hava görülürken sıcaklıklar da yükseliyor.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri sağanak yağmurun etkisi altında, bölge genelinde az ve parçalı bulutlu bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları artmaya devam ediyor.

Güneydoğu Anadolu’da güneşli bir gökyüzü var. Sıcaklıklar bölgedeki birçok kentte 40 dereceyi aştı, kalp, diyabet, tansiyon hastaları dikkatli olmalı ve bol su tüketilmesinde fayda var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS