Hava Durumu (20-05-2022)

Hava Durumu (20-05-2022)

Hava sıcaklıkları Marmara, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde mevsim normallerinin 8 ile 12 derece altında seyrediyor. Ani sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı ve tedbirli olmakta fayda var. Kıyı Ege, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun güney kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili oluyor. Türkiye’nin kalanında ise parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde yağış yok, az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 25-26 derecelerde ölçülüyor. Cumartesi sıcaklıkların birkaç derece artması bekleniyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. İç kesimlerde ise hava parçalı bulutlu. Sıcaklık İzmir’de 25, Muğla’da 23, Afyonkarahisar’da 19 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklık bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor. Cumartesi günü bölgenin doğu kesimlerinde 30 derecenin de üzerine çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu, güneş görülüyor. Sıcaklık Ankara’da 21, Kayseri’de 19, Sivas’ta 16 derece ölçülüyor.

Karadeniz’in batı kesimlerinde hava az bulutlu, bölgenin kalanında ise bulutlar yoğunlaşıyor ve sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 20, Samsun ve Trabzon’da 16 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin güney kesimlerinde sağanak yağış etkili oluyor. Bölgenin kalan kesimlerinde ise parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık Kars’ta 13, Malatya’da 23, Hakkari’de 21 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde yağış yok, güneş görülüyor. Sıcaklık bu dönemde bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor. Şanlıurfa dolaylarında 30 dereceyi de aşıyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS