{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (20-06-2021)

Hava Durumu (20-06-2021)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Marmara, Ege Bölgesi'nin iç kesimleri, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'da Eskişehir, Ankara çevresi sağanak yağmurlu, diğer yerler bulutlu ve güneşli geçecek. Rüzgar İzmir ve çevresinde orta şiddetin üzerinde, diğer yerlerde orta şiddette esecek. İstanbul, Ankara ve Bursa'da sağanak yağış devam ediyor. Üç merkezde hava sıcaklığı 25 ila 30 derece arasında. İzmir'de hava parçalı bulutlu sıcaklık 31 derece.

Marmara Bölgesi'nde salı günü dahil gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı Trakya tarafında 25-27, Balıkesir, Çanakkale çevresinde 29-30 derecelerde ölçülüyor.

Ege Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde hava parçalı bulutlu. İç kesimlere doğru sağanak yağış bekleniyor. Denizli 33, Kütahya 25, Muğla 30, Afyon 26 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde gökyüzü parçalı bulutlu. Hava sıcaklığı 28-30 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi Antalya ve çevresinde sağanak yağmur bekleniyor. Bununla birlikte hava sıcaklığında 2 derecelik azalma olabilir.

İç Anadolu Bölgesi'nin batısında kalan merkezlerde sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerde gökyüzü parçalı bulutlu. Eskişehir 27, Konya, Kayseri ve Sivas 31 derece.

Batı Karadeniz'de sağanak yağış etkisini sürdürüyor, Orta ve Doğu Karadeniz'de gök yüzü parçalı bulutlu. Hava sıcaklığı Batı ve Orta Karadeniz'de 25-26 derecelerde. Doğu Karadeniz'de ise 30 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık 30 derecenin üzerinde ölçülüyor. Güneydoğu Anadolu'ya yaz tamamen geldi diyebiliriz. Hava açık, bazı yerlerde az bulutlu geçiyor. Diyarbakır, Lanlıurfa'da sıcaklık 38 derece, Gaziantep ve Mardin ise 34 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS