{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (20-09-2022)

Hava Durumu (20-09-2022)

Türkiye’de yağışlar Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde görülüyor. Kalan bölgelerde hava parçalı ve az bulutlu. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ise düşmeye başladı. Sıcaklıklar hafta ortasından itibaren mevsim normallerinin altına inecek.

Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Orta Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık İstanbul’da 23, Bursa’da 25, Kocaeli’de 28 derece ölçülüyor. Çarşamba günü ise bölge geneline yağış geliyor.

Ege Bölgesinde az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık İzmir’de 28, Denizli ve Muğla’da 32, Afyonkarahisar’da 27 derece ölçülüyor. Sıcaklıklar çarşambadan itibaren düşüyor. İç kesimlerde 25 derecenin altına geriliyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Hava sıcaklığı batı kentlerde en yüksek 28 derece ölçülüyor. Orta ve doğu kesimlerde ise 31-33 derecelere çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesinde de parçalı bulutlar görülüyor. Sivas dolaylarında ise sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık bölgenin batısında 23-25, doğusunda 30-31 derecelerde ölçülüyor. Çarşamba günü doğu kesimlerde 6-7 derecelik düşüş bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Bölgenin büyük kısmında bu yağışlara gök gürültülüleri de eşlik edecek. Sıcaklık Gümüşhane dolaylarında 32 derece ölçülüyor, bölgenin kalanında ise 25 derecenin altında kalıyor.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde dar bir alanda yağış görülüyor, bölgenin kalanında hava parçalı ve az bulutlu. Yağış etki alanını genişleterek Çarşamba ve Perşembe bölge geneline yayılacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş görülüyor. Hava sıcaklıkları en yüksek 34-35 derece ölçülüyor. Önümüzdeki günlerde sıcaklıklar azalarak 30’lu değerlerin altına geriliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS