Hava Durumu (21-08-2021)

Hava Durumu (21-08-2021)

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik görünmüyor. Sıcaklığın yurdun güneyinde kıyı kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Rüzgar, Batı Karadeniz'de, Marmara'da ve Ege'de zaman zaman orta şiddetin üzerinde esecek.

Bazı merkezlerimizde beklenen hava sıcaklıkları ise şu şekilde.

İstanbul, Ankara ve Bursa'da az bulutlu bir gökyüzü var sıcaklık İstanbul'da 29, Ankara ve Bursa'da 30 derecenin üzerinde ölçülüyor. İzmir'de hava güneşli sıcaklık 35 derece.

Marmara Bölgesi'nde gökyüzü parçalı ve az bulutlu sıcaklık 30 ila 32 derece arasında ölçülüyor. Pazar pazartesi Sakarya Kocaeli hattında zaman zaman gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde kıyı kesimler güneşli 36 ila 39 derece arası sıcaklık ölçülüyor. İç kesimlere doğru gökyüzü parçalı ve az bulutlu termometre 30 32 dereceyi gösteriyor.

Akdeniz Bölgesi'nde hava açık, güneş etkili. Antalya ve Adana'da 37 derece sıcaklık bekleniyor. Mersin 35, Hatay 38 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde gökyüzü az bulutlu 30 ila 32 derece sıcaklık ölçülüyor. Hafta başında sıcaklığın 1-2 derece düşeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz Bölgesi'nin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış devam edecek diğer yerlerde gökyüzü parçalı bulutlu. Bolu ve Samsun 27 derece, Gümüşhane 28 derece Trabzon 25 derece.

Doğu Anadolu'nun Doğusu'da sağanak yağışın etkisinde olacak. Yağışın hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor. Diğer yerlerde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık Kars Erzurum civarında 27-28 derecelerde, diğer yerlerde 30 derece ve üzeri ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bunaltıcı sıcaklar devam ediyor. yer yer gökyüzünde bulutlar görülse de hava genellikle açık seyredecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS