{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (21-09-2021)

Hava Durumu (21-09-2021)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre; Türkiye kuzeyine ve iç bölgelerine bulutlar hakim. Bu bulutlar özellikle Karadeniz kıyılarında ve Doğu Anadolu'nun kuzey bölgelerine gök gürültülü sağanaklar ve yağmurla kendini gösterecek. Türkiye kıyılarında fırtına beklenmiyor ancak zaman fırtına şiddetine yaklaşan rüzgarlar var. Batı Akdeniz'de Marmaris-Fethiye açıklarında hava kuvvetli esecek. Giresun, Ordu, Trabzon ve Rize kıyıları da rüzgarın şiddetli olduğu bölgeler. Balıkçı ve denizcilerin tedbirli olmasında fayda var. Dört büyük kentte hava sıcaklıkları mevsim normallerinde. İstanbul'da gece yağmur bekleniyor. Ankara'nın kuzey kesimlerinde gök gürültülü sağanak var, sıcaklık en yüksek 27 derece. İzmir'de yaz sıcakları var, termometreler 33 dereceyi gösterecek. Bursa'da ise gün boyu yağmur bekleniyor, akşam saatlerinde yağışa gök gürültüleri de eklenecek.

Marmara Bölgesi genelinde gökyüzü Parçalı ve çok bulutlu. Kırklareli ve İstanbul'da gece saatlerinde yağmur bekleniyor. Kacaeli'de salı günü boyunca yağmur var. Sıcaklıklar bölge genelinde mevsim normallerinde.

Ege Bölgesi'nin büyük bölümünde hava az ve parçalı bulutlu. Kıyı kesimlerinde yaz sıcakları devam ediyor, Denizli'de 36 dereceye kadar çıkıyor. İç kesimlerse daha serin. Önümüzdeki iki gün içinde bölgedeki sıcaklıklarda önemli düşüş görülebilir.

Akdeniz genelinde gökyüzü az bulutlu ve güneşli. Bölgenin özellikle kıyı kentlerinde yaz havası var, Adana ve Hatay'da 33 derece sıcaklık bekleniyor. Bölgenin doğusunda Çarşamba gününden itibaren sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinde, gökyüzünde yer yer bulutlar yoğunlaşıyor. Eskişehir'de gök gürültülü sağanak yağış var. Yağmurlar Çarşamba günüyle beraber Kayseri ve Sivas'a geçecek.

Karadeniz Bölgesi'nin büyük bölümüne yağışlı hava hakim, sıcaklıklarsa kıyı bölgelerde 30 dereceye kadar çıkıyor. Trabzon, Samsun ve Bolu'da 3 gün boyunca yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülmeye devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin büyük bölümünde gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklıklar mevsim normallerinde. Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzeyinde yağmur görülebilir. Gece sıcaklıklar Kars'ta 6 dereceye kadar düşüyor, ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde güneşli, yer yer az bulutlu hava hakim. Bölgede sıcaklıklar yüksek seyretmeye devam ediyor. Şanlıurfa'da öğle saatlerinde 36 derece sıcaklık ölçülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS