{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (21-09-2022)

Hava Durumu (21-09-2022)

Haftanın üçüncü gününde Ege, İç Anadolu ve Akdeniz'in batısı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Yurdun kalanında ise hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Hava sıcaklıkları ise ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altına düşüyor. Denizlerde rüzgar Orta Karadeniz, Marmara'nın Karadeniz kıyıları ile Orta ve Kuzey Ege'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava çok bulutlu, Edirne dolaylarında gök gürültülü sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık ise Kocaeli'de 26, bölgenin kalanında 23-24 derecelerde ölçülüyor.

Ege Bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu. Sıcaklık iç kesimlerde 25 derecenin altında ölçülüyor, kıyıda ise 28-30 derece sıcaklık var. Bölge genelinde hava Perşembe günü kapatıyor, iç kentlere yağış geliyor.

Akdeniz Bölgesinin batısı parçalı bulutlu, bölgenin kalanı ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derece ölçülüyor. Yağış Perşembe günü batı kesimleri de etkisi altına alıyor.

İç Anadolu Bölgesinde de yağış doğu kesimlerde bekleniyor. Bu yağışların Sivas dolaylarında kuvvetli gök gürültülü sağanak olarak görülmesi bekleniyor. Ani sel ve su baskınlarına, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

Karadeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Orta ve Doğu kesimlerde yağışlar kuvvetli şekilde görülecek. Ani sel, su baskını, yıldırım, özellikle iç kesimlerde yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı bölge halkının dikkatli olması gerekiyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 26-27 derecelerde ölçülüyor. Bölgenin güneydoğusunda fırtına beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar yaşanabilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu. Yalnızca Gaziantep dolaylarında sağanak yağış görülebilir. Sıcaklık bölge genelinde 30-33 derecelerde ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS