Hava Durumu (22-05-2021)

Hava Durumu (22-05-2021)

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, Pazar günü batı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar Ege’de İzmir ve çevresinde, Orta ve Doğu Karadeniz’de, Akdeniz’de Antalya ve çevresinde orta kuvvetin üzerinde diğer yerlerde orta seviyede esecek.

İstanbul parçalı bulutlu sıcaklık 21 derece, Ankara sağanak yağışın etkisinde 18 derece, İzmir parçalı bulutlu 25 derece, Bursa gök gürültülü sağanak yağmurlu 22 derece bekleniyor.

Marmara Bölgesi’nde hava genellikle parçalı bulutlu geçecek, Kocaeli ve çevresinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Edirne 26, Kocaeli, Balıkesir ve Çanakkale 23 derecelerde seyredecek.

Ege Bölgesi’nde hava kıyılarda parçalı bulutlu, iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Denizli 26, Kütahya ve Afyonkarahisar 18, Muğla 27 derece.

Batı Akdeniz’de havanın parçalı bulutlu, diğer yerlerde gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Antalya ve Mersin’de sıcaklık 26 derece, Adana 28, Hatay 24 derece

İç Anadolu Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağışlı hava etkili olacak. Yağışlarla birlikte sıcaklıkların bir kaç derece düşmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi’nde tüm bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bolu’da sıcaklık 16 derece, Samsun ve Trabzon 20 derecelerde, Gümüşhane 25 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde hava genellikle parçalı ve çok bulutlu geçecek. Kars ve Erzurum civarında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık 20 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gökyüzü parçalı bulutlu sıcaklık ise mevsim normallerinin üzerinde seyrecek. Gaziantep 27, Diyarbakır 34, Şanlıurfa 32, Mardin 31 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS