Hava Durumu (22-05-2022)

Hava Durumu (22-05-2022)

Türkiye'de yağış Marmara, Batı Karadeniz, İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da görülüyor. Kalan bölgelerde ise hava parçalı ve çok bulutlu. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında, yer yer de üzerinde ölçülüyor ancak hafta başından itibaren yağışla birlikte düşmeye hazırlanıyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Orta Ege ile Orta ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. İstanbul ve Edirne dolaylarında gök gürültülü sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık bölgede 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde İzmir çevrelerinde gökyüzü parçalı bulutlu. Bölgenin kalanında ise gök gürültülü sağanaklar görülüyor. Sıcaklık İzmir ve Denizli'de 28, Afyonkarahisar'da 26 derece ölçülüyor. Yağış pazartesi günü bölgenin iç kesimlerine çekiliyor.

Akdeniz Bölgesinin genelinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölgenin doğusunda 30 derece ve üzerinde seyrediyor. Bölgenin kalanında ise 27-28 derecelerde sıcaklık ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde yağış doğu kesimlerinde görülüyor. Sıcaklık 25-27 derecelerde ölçülüyor. Yağışın pazartesi günü bölge geneline yayılması bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde ve yükseklerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Bölgenin kalanında hava parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık Bolu'da 25, Trabzon'da 23 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde yağış yok, hava parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık bölgenin batısında 26-27, doğu kentlerinde ise en yüksek 22-23 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gaziantep dolaylarında gök gürültülü sağanak görülürken bölgenin kalanında parçalı bulutlu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık ise Gaziantep'te 30, Diyarbakır'da 29, Şanlıurfa'da 31 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS