{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (23-09-2022)

Hava Durumu (23-09-2022)

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyrediyor. Ege, İç Anadolu’nun batısı, Orta ile Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu’da yağışsız, parçalı ve az bulutlu bir hava görülüyor. Kalan bölgelerde ise sağanak yağış etkili oluyor. Denizlerde rüzgar Karadeniz, Orta Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Doğu Karadeniz’de rüzgarın zaman zaman fırtına seviyesine de çıkması bekleniyor. Diğer kıyılarda ise rüzgar orta kuvvette esiyor.

Marmara Bölgesinin genelinde sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 20-21 derecelerde ölçülüyor. Hafta sonu yağış bölgeyi terk ediyor, sıcaklıklar da adım adım yükseliyor.

Ege Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık iç kesimlerde 17-18, kıyıda 25-26 derecelerde ölçülüyor. Hafta sonu sıcaklıklar yükseliyor, Pazar günü kıyıda 28-29 dereceler ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Orta kesimlerde parçalı bulutlar görülürken batıda hava açık, güneşli. Sıcaklık Mersin’de 30, Adana’da 32 derece.

İç Anadolu Bölgesinin batı kesimleri parçalı bulutlu, doğu kesimleri sağanak yağışlı. Yağış cumartesi günü de aynı alanda etkili olacak, Pazar günü bölgeyi terk edecek.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Doğu kesimlerde bu yağış kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış olarak görülecek. Sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı bölge halkının tedbirli olması gerekiyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin güney kesimleri parçalı bulutlu, bölgenin kalanında ise sağanak yağış etkili oluyor. Sıcaklık bölgede 20 ile 25 derece arasında ölçülüyor. Cumartesi günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Gaziantep dolaylarında sağanak yağış da görülebilir. Sıcaklık Şanlıurfa’da 30 derece ölçülüyor. Diyarbakır’da 28, Mardin’de ise 26 derecelik sıcaklık var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS