{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (24-06-2021)

Hava Durumu (24-06-2021)

İstanbul’da gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklık 27 derece. Ankara’da kısa süreli yağmurun ardından güneş görülebilir, sıcaklık 28 derece. İzmir’de güneşli bir hava bekleniyor, sıcaklık 35 derece.

Hava sıcaklıkları Türkiye’nin doğu bölgelerinde ve Ege’nin kıyı kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Bazı şehirlerde görülen kısa süreli yağmur yerini güneşli havaya bırakacak.

Rüzgar Karadeniz, Marmara ve Ege’de genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz’de ise güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

İstanbul’da gökyüzü parçalı bulutlu. Ankara ve Bursa’da kısa süreli yağmurun ardından güneş görülecek. İzmir’de güneşli ve sıcak bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul’da 27, Ankara’da 28, İzmir’de 35, Bursa’da 31 derece.

Marmara genelinde hava sıcaklıkları yükselerek mevsim normallerine ulaştı. Edirne ve Kocaeli dolaylarında etkili olan yağmur yerini güneşli bir gökyüzüne bırakıyor.

Ege’nin iç kesimlerinde hava sıcaklıkları Haziran ayı normallerinin altında. Kütahya ve Afyonkarahisar’da kısa süreli yağmurlar etkili olabilir.

Akdeniz geneli parçalı bulutlu.  Cuma-Cumartesi günleri bulutlar azalıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde.

İç Anadolu’da gece sıcaklıkları oldukça düşük, bazı kesimlerde ısıtıcı çalıştırmak gerebilir. Bölge genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü görülecek, bazı şehirlerde kısa süreli yağmur bekleniyor.

Karadenizliler dikkat! Yağışlar miktarını azaltsa da;  Cuma ve cumartesi günleri artarak bölge geneline yayılıyor. Ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu’daki parçalı bulutlu gökyüzü; cumartesi günü yerini güneşli havaya bırakacak.  Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde.

Güneydoğu Anadolu’da güneşli ve sıcak bir hava görülecek. Bölge halkının artan hava sıcaklıklarına karşı dikkat etmesi gerekebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS