{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (25-09-2022)

Hava Durumu (25-09-2022)

Haftanın son gününde Türkiye'de yağış yalnızca Karadeniz'in doğu kesimlerinde dar bir alanda bekleniyor. Yurdun kalanında az bulutlu ve güneşli bir hava var. Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıkları ise artıyor, yeni haftada mevsim normalleri civarına çıkmaya hazırlanıyor. Denizlerde kuvvetli bir rüzgar beklenmiyor. Genellikle orta kuvvet ve altında rüzgar esiyor.

Marmara Bölgesinde az bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklıklar yükseldi, bölgede en yüksek 25-26 dereceler ölçülüyor. Pazartesi günü ise Bursa-Kocaeli dolaylarında 30'lu değerler ölçülecek.

Ege Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık kıyıda 28-29 dereceye çıkıyor, iç kentlerde ise 24-25 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi günü ise sıcaklıklar yer yer 1-2 derece yükseliyor.

Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde güneşli bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık batı kentlerde 28-29, orta ve doğu kesimlerde ise 31-32 derecelerde seyrediyor.

İç Anadolu Bölgesinde sıcaklık 20 ile 25 derece aralığında ölçülüyor. Pazartesi ve Salı sıcaklıklar yükselerek 25 ile 30 dereceler arasına yerleşecek. Gökyüzü ise bu üç günlük dönemde az bulutlu.

Karadeniz Bölgesinin doğu kesimlerinde dar bir alanda sağanak yağış etkili. Bölgenin kalanı ise az bulutlu. Sıcaklık bölgede en yüksek 19-20 derece ölçülüyor. Gece Bolu ve Gümüşhane dolaylarında 5 derecenin altına iniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık kuzey kesimlerde en yüksek 16-17, diğer kentlerde 23-24 derecelerde ölçülüyor. Kuzeyde gece sıcaklık yer yer 0 dereceye kadar iniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü az bulutu. Sıcaklık 26-28 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi günü güneş daha fazla görülecek sıcaklıklar da 4-5 derece yükselecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS