Hava Durumu (26-06-2021)

Hava Durumu (26-06-2021)

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen sıcak hava dalgaları yurt geneline yayılıyor. Yağışlar Türkiye'nin kuzey bölgelerinde etkisini arttıracak, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı. Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Türkiye genelinde kuzey yönlerden orta ara sıra orta kuvvettin üzerinde rüzgarlar bekleniyor. İstanbul'da yağmur geçişinin ardından güneş görülecek. Ankara gök gürültülü sağanak yağmurlu. İzmir'de güneşli, Bursa'da ise parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul'da 29, Ankara'da 30, İzmir'de 37, Bursa'da 32 derece.

Marmara’nın batısında ve doğusunda gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları yükselerek mevsim normallerinin üzerine ulaştı.

Ege Bölgesi'nde azalan yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarında artış görülüyor. Özellikle bölgenin kıyı şehirlerinde hava sıcaklıkları Haziran ayı normallerinin üzerinde.

Akdeniz’in kıyı şehirlerinde yer yer bulut görülebilir, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

İç Anadolu’da yağmurun ardından güneş görülecek. Pazar, pazartesi günleri yağışlar yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakıyor.

Karadenizliler dikkat! Bölge genelinde kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor, bazı kesimlerde sel ve su taşkınları görülebilir. Hava sıcaklıkları yükselerek haziran ayı normallerine ulaşıyor.

Doğu Anadolu geneli parçalı bulutlu. Pazar günü Kars çevresinde, pazartesi günü hem Kars hem de Erzurum dolaylarında gök gürültülü sağanak yağmur görülecek.

Güneydoğu Anadolu’da güneşli ve sıcak bir hava bekleniyor. Pazar, pazartesi günleri Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinde sıcaklıklar 40 derecenin üzerine çıkıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS