Hava Durumu (27-05-2021)

Hava Durumu (27-05-2021)

İstanbul’da parçalı bulutlu bir gökyüzü var sıcaklık 25 derece. Ankara’da gökyüzü güneşli, yer yer yağmur geçişleri görülebilir, sıcaklık 29 derece. İzmir’deyse parçalı bulutlu bir hava bekleniyor, en yüksek sıcaklık 31 derece ölçülüyor.

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Türkiye genelinde sıcaklıklar artıyor. Bazı bölgelerdeyse gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Denizde rüzgar Karadeniz’de oldukça sert esiyor, bölgenin açıklarında zaman zaman fırtına kuvvetine çıkan poyraz görülebilir.  Marmara ve Ege’de de sert poyraz bekleniyor, Akdeniz’deyse 3 ila 5 kuvvetinde karayel var.

Meteoroloji verilerine göre İstanbul, İzmir ve Bursa’da parçalı bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Sıcaklıklar İstanbul’da 25, İzmir’de 31, Bursa’daysa 28 derecelerde. Başkent Ankara’daysa yer yer yağmur geçişleriyle beraber 30 derecelere yaklaşan sıcaklık bekleniyor.

Marmara bölgesi genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim. Hafta Sonuna doğru İstanbul, Edirne, Bursa ve Balıkesir’de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıklarsa 22 derecenin üzerinde…

Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde öğle saatlerinde yaz sıcakları görülmeye başladı. Afyonkarahisar,  Kütahya ve bölgenin İç kesimlerindeyse gökyüzü bulutlu, önümüzdeki günlerde gök gürültülü sağanak yağış görülebilir.

Akdeniz’in kıyı kentlerinde hava parçalı bulutlu olsa da güneş yakıcı… Sıcaklıkların Adana ve Antalya’da 33 dereceyi bulması bekleniyor. Isparta’da görülen gök gürültülü sağanak yağış hafta sonuna kalmıyor.

İç Anadolu’da görülen güneşli ve yağışlı hava, hafta sonuna doğru yerini gök gürültülü sağanak yağışa bırakıyor. Bölge genelinde sıcaklıklar 30 derecelere yaklaşsa da  yağış ihtimali önümüzdeki iki gün boyunca yağış ihtimali çok yüksek.

Karadeniz’de gökyüzünde görülen parçalı bulutlar, hafta sonuna doğru yerini bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağışa bırakıyor. Bolu ve Gümüşhane’de gündüz 28 dereceye ulaşan sıcaklık, gece 10 derecenin altına iniyor. Karadeniz’in kıyı kesimlerindeyse hava mevsim normallerinde.

Doğu Anadolu’da gökyüzüne parçalı bulutlar hakim. 25 derecenin üzerinde seyreden sıcaklıklar Malatya’da 33 dereceye ulaşacak. Kars’ta geceler hala soğuk ve Cuma günü gök gürültülü sağanak yağış görülebilir.

Güneydoğu Anadolu’da güneşli bir gökyüzü ve sıcak bir hava var. Bölge genelinde 30 derecenin üzerinde seyreden sıcaklıklar Diyarbakır, Şanlıurfa ve Siirt’te 40 dereceye yaklaşıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS