Hava Durumu (27-06-2021)

Hava Durumu (27-06-2021)

İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor, sıcaklık 30 derece. Ankara’da gök gürültülü sağanak yağmurlu, sıcaklık 30 derece. İzmir’de güneşli bir hava görülecek, sıcaklık 38 derece.

Hava sıcaklıkları Marmara genelinde ve Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Karadeniz genelinde gök gürültülü sağanak yağmur etkili olurken, Türkiye’nin doğusundan sıcak hava dalgaları geliyor.

Denizlerde fırtına beklenmiyor. Akdeniz’de güney, diğer kıyılarda genellikle kuzey yönlerden orta ara sıra kuvvetli rüzgarlar esebilir.

İstanbul ve Ankara gök gürültülü sağanak yağmurlu. Bursa’da parçalı bulutlu, İzmir’de ise güneşli bir hava görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Ankara’da 30, İzmir’de 38, Bursa’da 33 derece.

Marmara’nın batısında ve doğusunda sağanak yağmur görülebilir. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

Ege bölgesinde yağışların yerini güneşli ve az bulutlu bir hava alıyor. Bazı şehirlerde gökyüzü parçalı bulutlu. Bölgenin kıyı kesimlerinde sıcaklıklar yükseliyor.

Akdeniz’de az bulutlu ve güneşli bir hava görülecek. 3 günlük tahminlere göre bölge genelinde yağış beklenmiyor.

İç Anadolu’da yağışlar miktarını azalttı. Bölge genelinde az bulutlu ve açık bir gökyüzü görülecek. Bazı şehirlerde gece sıcaklıkları Haziran ayı normallerinin altına düşüyor, ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Karadeniz bölgesindeki yağışlar bölge geneline yayılıyor. Yağışların Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu’da Kars- Erzurum dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. yağışlar Çarşamba gününe kadar devam edebilir.

Güneydoğu Anadolu’ya güneşli ve sıcak bir hava hakim. Özellikle Diyarbakır - Şanlıurfa dolaylarında bulunanların artan hava sıcaklıklarına karşı tedbirli olması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS