{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (28-06-2021)

Hava Durumu (28-06-2021)

İstanbul’da gökyüzü çok bulutlu, sıcaklık 30 derece. Ankara’da kısa süreli yağmur geçişinin ardından güneş görülecek, sıcaklık 30 derece. İzmir’de güneşli ve açık bir hava bekleniyor, sıcaklık 36 derece.

Karadeniz genelinde, Batı Marmara’da ve Doğu Anadolu’nun doğu bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Bu hafta ülke genelinde sıcaklıklar artıyor.

Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor.  Tüm denizlerde genellikle kuzey yönlerden orta  ve orta kuvvetin üzerinde rüzgarlar esebilir.

İstanbul ve Bursa’da bulutlar artıyor. Ankara’da kısa süreli yağmur geçişinin ardından güneş görülecek. İzmir’de güneşli bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Ankara’da 30, İzmir’de 36, Bursa’da 32 derece.

Marmara’nın batısında ve doğusunda sağanak yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde. Salı-Çarşamba günleri bölge genelinde yağış görülmeyecek.

Ege bölgesindeki yağışlar yerini az bulutlu ve güneşli bir havaya bırakıyor. Bölgenin özellikle kıyı şehirlerinde hava sıcaklıkları Haziran ayı normallerinin üzerinde.

Akdeniz bölgesinde güneşli ve az bulutlu bir hava görülecek. 3 günlük tahminlere göre bölgede yağış beklenmiyor.

İç Anadolu’daki yağışların yerini bulutlar alıyor. Hava sıcaklıkları yükselerek mevsim normallerinin üzerine ulaştı.

Karadeniz geneli gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlar Salı-Çarşamba günleri miktarını azaltıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor.

Doğu Anadolu sakinleri dikkat! Kars-Erzurum dolaylarında kuvvetli sağanak yağmur görülecek. Yağışların her iki ilde de Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da güneşli ve sıcak bir hava bekleniyor. Özellikle Şanlıurfa ve Diyarbakır’da bulunanların 40 dereceyi aşan hava sıcaklıklarına karşı tedbirli olması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS