{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (28-09-2021)

Hava Durumu (28-09-2021)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre Türkiye geneline bulutlar hakim. Bu bulutlar özellikle Karadeniz ve Marmara kıyılarında ve Doğu Anadolu'nun kuzey bölgelerinde gök gürültülü sağanaklar ve yağmurla kendini gösterecek. Türkiye kıyılarında fırtına beklenmiyor ancak zaman fırtına şiddetine yaklaşan rüzgarlar var. bölgeler. Balıkçı ve denizcilerin tedbirli olmasında fayda var.

Marmara Bölgesi genelinde gökyüzü parçalı ve çok bulutlu. Bölge genelinde özellikle gece saatlerinde yer yer sağanak yağmur bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinde.

Ege Bölgesi'nin büyük bölümünde hava az ve parçalı bulutlu. Kıyı kesimlerinde yaz sıcakları devam ediyor, Denizli'de 33 dereceye kadar çıkıyor. İç kesimlerse daha serin. Önümüzdeki iki gün içinde bölgedeki sıcaklıklarda önemli düşüş görülebilir.

Akdeniz genelinde gökyüzü az bulutlu. Adana ve Hatay'da sıcaklıklar 30 dereceyi aşacak.

İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinde, gökyüzü bulutlu, sıcaklıklar bölge genelinde 20 ila 24 derece arasında değişiyor.

Karadeniz Bölgesi'nin büyük bölümüne yağışlı hava hakim, sıcaklıklarda düşüş var. Trabzon, Samsun ve Bolu'da 3 gün boyunca yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülmeye devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin büyük bölümünde gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklıklar mevsim normallerinde. Kars'ta yağmur görülebilir. Gece sıcaklıklar Kars'ta 4 dereceye kadar düşüyor, ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde güneşli, yer yer az bulutlu hava hakim. Bölgede sıcaklıklar yüksek seyretmeye devam ediyor. Şanlıurfa'da öğle saatlerinde 33 derece sıcaklık ölçülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS