Hava Durumu (30-06-2021)

Hava Durumu (30-06-2021)

Türkiye'nin büyük bölümünde mevsim normalleri üzerinde hava sıcaklıkları ölçülüyor. Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzey bölgelerindeyse gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Denizlerde fırtına beklentisi yok. Karadeniz, Marmara, Ege'nin büyük bölümü ve Akdeniz'de rüzgar orta kuvvette esiyor. Sadece İzmir açıklarında rüzgarın zaman zaman orta kuvvetin üzerinde esecek.

Türkiye'nin dört büyük kentinde de sıcaklıklar oldukça yüksek. İstanbul, Ankara ve Bursa'da gökyüzünde küçük bulutlar bekleniyor. Sıcaklıklarsa 32-34 derecelerde ölçülüyor. İzmir'diyse gökyüzü açık, 37 derece ölçülen sıcaklığın Perşembe günü 40 dereceyi bulması bekleniyor.

Marmara Bölgesi genelinde gökyüzü açık ve güneşli. Kocaeli ve Balıkesir'de 35 derece ölçülen hava sıcaklığı, Edirne ve Çanakkale'de 37 dereceye yükselmesi bekleniyor. Güneş altında çalışanlar için özellikle öğle saatleri bunaltıcı olabilir. Cuma günüyse Edirne'ye sağanak yağış bekleniyor.

Ege Bölgesi'nin kıyı kentlerinde gökyüzü güneşli ve hava sıcaklıkları 40 dereceye yaklaşıyor. Muğla'da 37, Denizli'deyse 40 dereceye çıkması beklenen sıcaklıklar önümüzdeki günlerde de yükselmeye devam edecek, güneş çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı. İç kesimlerdeyse sıcaklık 32 derecelerde.

Akdeniz Bölgesi genelinde sıcaklıklar çok yüksek. Antalya, Adana ve Hatay'da bulut görünmüyor ve sıcaklık 41 dereceye kadar çıkıyor. Mersin'de görülen parçalı bulutlar sıcaklığı 33 derecelerde tutuyor. Bölge genelinde görülen yüksek gece sıcaklıkları da uyumayı zorlaştırabilir.

İç Anadolu Bölgesi genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü var. Gündüz sıcaklıkları Eskişehir'de 33, Konya ve Kayseri'de 32, Sivas'taysa 30 dereceye ulaşıyor. Geceleriyse bölge genelinde 20 derecenin altında serin bir hava var.

Karadeniz Bölgesi'nin doğusunda hava sıcaklığı 28 dereceye ulaşıyor ancak gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Gümüşhane ve Trabzon'da su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı. Samsun'da gökyüzü bulutlu sıcaklık 27 derece. Bolu'daysa parçalı bulutlu bir gökyüzü ve 31 derece sıcaklık var

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars'ta 3 gün boyunca gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Erzurum'da beklenen gök gürültülü sağanak yağmur Perşembe günü ara verip Cuma yeniden görülecek. Malatya'da hava güneşli 36, Hakkari'deyse parçalı bulutlu 32 derece.

Güneydoğu Anadolu'da 3 gün boyunca gökyüzünde bulut görülmesi beklenmiyor. Gaziantep ve Mardin'de 40 dereceye yaklaşan sıcaklık, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 40 derecenin üzerine çıkıyor. Bölge genelinde güneş çarpmalarına karşı çok dikkatli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS