{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (30-09-2021)

Hava Durumu (30-09-2021)

İstanbul'da bulutlar artıyor, yağış bekleniyor sıcaklık 21 derece. Ankara'da gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklık 22 derece. İzmir'de yer yer bulut geçişi var, beklenen en yüksek sıcaklık 27 derece. Hava sıcaklıkları batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyrediyor. Yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağmur görülebilir. Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Rüzgar genellikle Türkiye genelinde kuzey yönlerden orta kuvvette esecek.

Marmara'nın kuzey ve doğu kesimlerinde parçalı bulutlu gökyüzüne yağışların eşlik etmesi bekleniyor, diğer kentlerde bulutlar artıyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinde.

Ege geneli parçalı bulutlu. Sıcaklıklar kıyı kesimlerde daha yüksek, iç kesimlerde ise mevsim normallerinde seyrediyor. 3 günlük tahminlere göre Muğla'da yağış görülebilir.

Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu yer yer yağışlar görülebilir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Özellikle bölgenin kıyı kesimlerinde bulunanlar öğle saatlerinde güneşten kaçınmaya özen göstermeli.

İç Anadolu geneline parçalı bir gökyüzü hakim. 3 günlük tahminlere göre havanın durumunda bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında, özellikle Sivas dolaylarında gece sıcaklıkları oldukça düşük.

Karadenizliler dikkat! Bölge geneline hakim olan sağanak yağmurun etkisini ilerleyen günlerde de sürdürmesi bekleniyor. Sel ve heyelan tehlikesine kaşı tedbirli olunmalı. Şiddetli yağış Perşembe günü de devam edecek, Cuma günü ise miktarını azaltması bekleniyor.

Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlar şiddetini arttırabilir, ani sel ve su taşkınına karşı mutlaka dikkatli olunmalı. Kuzey kesimlerdeki gece sıcaklıkları oldukça düşük, ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Güneydoğu Anadolu'da bulutlar azalıyor, 3 günlük tahminlere göre havanın durumunda bir değişiklik görülmeyecek. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde, kronik rahatsızlığı olanlar mutlaka tedbirli olmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS