Hava Durumu (31-08-2021)

Hava Durumu (31-08-2021)

Hava sıcaklığının ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerinde seyredeceği, ancak hafta ortasından itibaren kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Denizlerde fırtına beklenmiyor. Rüzgar kıyılarda orta şiddette esecek. Trabzon, İstanbul, İzmir civarında zaman zaman şiddetini artırabilir.

4 büyük şehirde Ankara ve Bursa'da sağanak yağış bekleniyor. İstanbul parçalı, İzmir az bulutlu. Sıcaklık 30 derece ve üzeri ölçülüyor.

Marmara Bölgesi'nde Sakarya-Kocaeli hattında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerde hava parçalı bulutlu seyredecek. Bölge genelinde sıcaklık 30 derece civarında ölçülüyor. Perşembe günü sıcaklığın bölgede 2 ila 3 derece arasında düşeceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi'nde hava genellikle parçalı ve az bulutlu, afyon'da kısa süreli yağışlar görülebilir. Sıcaklık 32-34 derecelerde ölçülüyor. Denizli ve Muğla civarında gökyüzü açık sıcaklık 36-37 derecelerde.

Akdeniz Bölgesi'nde Isparta ve çevresinde kısa süreli bölgesel yağış bekleniyor. Bölgede hava parçalı ve az bulutlu seyredecek. Sıcaklık 31,32 derece civarında. Adana'da bunaltıcı sıcaklar devam ediyor, 35 derece sıcaklık ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu seyredecek. Ankara'ya yer yer kısa süreli yağmurlar yağacak. Bölge genelinde ortalama sıcaklık 32 derece.

Karadeniz Bölgesi'nde Batı ve Doğu Karadeniz'de yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren yağış tüm bölgelerde etkili olacak. Sel ve taşkın tehlikesine karşı önlemler alınmalı.

Doğu Anadolu'da gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Malatya civarında hava açık. Bölge genelinde 30 derecenin üzerinde sıcaklık ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu'da hava güneşli, sıcaklıklar geçtiğimiz haftalara göre bir kaç derece düşük olsa da hala bunaltıcı seviyede. Güneş çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS