{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (31-08-2022)

Hava Durumu (31-08-2022)

Haftanın üçüncü gününde Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege’de yağış etkili oluyor. Bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Yurdun kalanında ise güneşli bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyrediyor ancak batı bölgelerde mevsim normallerine iniyor.

Denizlerde kuvvetli bir rüzgar beklenmiyor. Yurdun kuzey kıyılarında kuzey yönlerden güney kıyılarında güney yönlerden orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışlar yer yer kuvvetli olacak şekilde bekleniyor. Ani sel ve su baskınlarına, ulaşımda aksamalara ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı. Sıcaklıklar ise birkaç derece azaldı, mevsim normallerinde ölçülüyor.

Ege Bölgesinde yağış kıyı kesimlerde görülüyor. Bölgenin kalanında parçalı ve az bulutlu bir hava var. Sıcaklık da bölgede en yüksek 33-34 derecelerde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde bulutsuz, güneşli bir gökyüzü hakim. Sıcaklık Antalya’da 30, Mersin’de 33, Adana’da 36 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde genellikle güneş görülüyor ancak Eskişehir dolayları sağanak yağışlı ve bu yağışlar önümüzdeki günlerde de sürecek. Sıcaklık Ankara’da 34, Eskişehir’de 28, Kayseri’de 36 derece.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde önümüzdeki üç günlük dönemde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili. Bölgenin kalanında ise parçalı bulutlu bir hava görülüyor. Yağışların Perşembe günü etki alanını genişletmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi az bulutlu ve güneşli bir havaya sahip. Sıcaklık bölgenin kuzeyinde 33, Malatya’da 38, Hakkari’de 32 derece ölçülüyor. Bölgenin kuzeyinde gece sıcaklıklar ise yer yer 10 dereceye kadar iniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneşli havalar devam ediyor. Sıcaklık bölgenin büyük çoğunluğunda 40 derece ve üzerinde ölçülüyor. Öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı bölge halkının dikkatli olması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS