{$ day.Temps.HighTemp $} °

Meteoroloji sarı kodlu uyarı verdi! 5 Ocak 2022 hava durumu

Meteoroloji sarı kodlu uyarı verdi! 5 Ocak 2022 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından illere ait 5 Ocak 2022 tarihli hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika haberine göre hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinden yukarda seyredecek. Bunun yanı sıra belli kesimler için Meteoroloji sarı kodlu uyarı verdi. 5 Ocak 2022 hava nasıl olacak? İşte il il hava durumu detayları..

Meteorolojiden gelen son dakika haberine göre hava sıcaklıkları bu hafta mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredecek. Aynı zamanda ülkenin belli kesimleri için sarı kodlu uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yoğun kar ve yağmur yağışı konusunda vatandaşları uyardı. İşte 5 Ocak 2022 hava durumu detayları..

RİZE VE ARTVİN'E SARI KODLU UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize ve Artvin için sarı kodlu uyarıda bulundu. Yarından itibaren Rize ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışı beklendiği bildirildi. Sarı kodlu uyarı hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI
Yağışların; Rize ve Artvin'in 700 m üzeri yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini arttırması ve yer yer kuvvetli (10-20 cm) olması bekleniyor. Gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen kuvvetli kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Marmara: Parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya kesimi ile bölgenin güneydoğusunda pus ve yer yer sis bekleniyor.

Edirne, 13°C parçalı bulutlu

İstanbul, 14°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Kırklareli, 12°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Kocaeli, 16°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Ege: Parçalı ve az bulutlu, Ege kıyılarının çok bulutlu, Kıyı Ege'nin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Afyon, 9°C parçalı ve az bulutlu

İzmir, 19°C parçalı ve çok bulutlu

Manisa, 15°C parçalı ve az bulutlu

Muğla, 14°C parçalı ve çok bulutlu

Akdeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Hatay çevreleri ile Antalya'nın doğu ve batı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Adana, 18°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Antalya, 19°C parçalı bulutlu

Hatay, 18°C çok bulutlu ve sağanak yağışlı

Isparta, 12°C parçalı bulutlu

İç Anadolu: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Ankara, 10°C parçalı bulutlu

Eskişehir, 12°C parçalı bulutlu

Konya, 13°C parçalı bulutlu

Sivas, 6°C parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu çevreleri karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Bolu, 10°C parçalı ve çok bulutlu

Düzce, 16°C parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

Kastamonu, 8°C parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmurlu

Zonguldak, 13°C parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmurlu

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, bu akşam saatlerinden sonra Artvin çevrelerinin yükseklerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Amasya, 12°C parçalı ve çok bulutlu

Çorum, 10°C parçalı ve çok bulutlu

Samsun, 13°C parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

Trabzon, 13°C parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Şırnak çevrelerinin yağmurlu, bölgenin kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinden sonra Ardahan’ın kuzey ve batısının yerel olarak kuvvetli kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

Erzurum, 1°C çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

Kars, -3°C çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

Malatya, 7°C parçalı ve çok bulutlu

Van, 4°C çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Diyarbakır, 6°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Antep, 11°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Siirt, 7°C parçalı, yer yer çok bulutlu

Urfa, 12°C parçalı, yer yer çok bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS