Hollywood'dan Osmanlı polisiye dizisi: Türkiye'de çekilecek

Hollywood'dan Osmanlı polisiye dizisi: Türkiye'de çekilecek

Milliyet yazarı Sina Koloğlu'nun haberine göre son dönemler Türkiye'de çekilen tarihi diziler Amerikalıların dikkatini çekti. Variety Dergisi'nin iddiasına göre diziyi Karga Seven Pictures çekecek.

Amerikalılar da Osmanlı dizisi çekmeye başlıyor. Türkiye'de Muhteşem Yüzyıl başlayan ve birçok ülkenin dikkatini çeken Osmanlı dizileri ABD'nin dikkatini çekti.


Millieyt Gazetesi'nin yazarlarından Sina Koloğlu'nun köşe yazısında dizi ile şu sözleri yazdı "Geçtiğimiz ocak ayında Türkiye'de faaliyete geçen Los Angeles merkezli Karga Seven Pictures, ilginç bir projeye imza atıyor. Jason Goodwin'in Türkçeye de çevrilen ve büyük ilgi gören 'Yeniçeri Ağacı' (The Janissary Tree) kitabından yola çıkılarak gerçekleşen bir 'Osmanlı polisiyesi'. ekrana gelecek. Haber, Amerikan 'Variety' dergisinde çıktı. Dizi, İngilizce çekilecek. Kaynak: Amerikalılar Türkiye'de Osmanlı dizisi çekecek. Kadrosu Türk ve yabancılardan (büyük olasılık Amerikalı oyuncular) oluşacak. Çekimler Türkiye'de gerçekleşecek. Haberde 'Türkiye'de çekim maliyetlerinin ucuz olduğunun altı çiziliyor. Kaynak: Amerikalılar Türkiye'de Osmanlı dizisi çekecek Dizi kısaca, ll. Mahmud döneminde işlenen cinayetler ve onları çözmekle görevli tarihin belki de ilk hadım dedektifi Yaşim'in maceralarını anlatacak. Çok ses mgetiren bir kitap olduğunu belirteyim. Karga Seven Pictures, serinin devamı için diğer üç kitabın da haklarını satın almış." Kaynak: Amerikalılar Türkiye'de Osmanlı dizisi çekecek."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS