Instagram yorum kapatma: Paylaşımlara yorum engeli nasıl getirilir?

2017 yılında Instagram paylaşımlarını yoruma kapatma işlemleri fotoğraf videolarını kontrol altına almakta zorlanan ve takipçi sayısı fazla olan kişiler tarafından kullanılmaya devam ediyor. Kötü niyetli sosyal medya kullanıcılarının ve pazarlama için oluşturulan sahte hesapların hakaret ve reklam amaçlı yorumlarda bulunması kullanıcıları bu işleme yönlendiriyor. Peki, Facebook tarafından satın alındıktan sonra özelliklerini geliştirmeye devam eden Instagram'da paylaşımlara yorum yapılması nasıl engellenir? İşte, detaylar...Instagram yorum silme işlemleri ile uğraşmak istemeyen ve yorumları kontrol altına almak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. İşte, aşama aşama o işlemlerin yapımı...

1: Yoruma kapatmak istediğiniz paylaşımı açın
2: Sağ üst bölgede bulunan "...." seçeneğine tıklayın.
3: Yorum yapmayı kapat butonuna tıklayın.

Yapılan paylaşımı kontrol altına aldıktan sonra yeniden yoruma açmak isteyen kişilerinse aynı işlemleri uygulayarak bu kez "Yorum yapmayı aç" işlemine tıklaması gerekiyor.

Öte yandan fotoğrafın tamamını yoruma kapatma yerine belirlenen kelimelerin seçildiği yorumların engellenmesi de sosyal medya devi tarafından bir alternatif olarak kullanıcılara sunuluyor.

Bunun için yapılması gerekenler ise şöyle;

1: Hesabınıza giriş yapın
2: Dişli çarka tıklayın.
3: Sol taraftan "İzinli Uygulamalar" butonununun üzerinde yer alan yorumlar seçeneğini işaretleyin.

4: Açılan sayfada yer alan "uygunsuz yorumları gizle" seçeneğine tıklayın...
5: Yapılan yorumlarda kullanılmasını istemediğiniz anahtar kelimeleri kutucuğa yazın.

6: İstemediğiniz kelimeler metnin içerisinde geçtiği takdirde bu yorum sistem tarafından otomatik olarak onaylanmayacak.

Örneğin, alışveriş sitelerinin yaptığı sahte yorumlardan bıkan kişiler, "ücretsiz, sayfama, tıklayın" kelimelerini göndererek bu kelimelerin kullanıldığı yorumları otomatik olarak engelleyebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS