Meteoroloji son dakika: 16 Ocak İstanbul hava durumu

Meteoroloji son dakika: 16 Ocak İstanbul hava durumu

Meteoroloji son dakika sayfası içerisinde, 16 Ocak İstanbul hava durumu ve beş günlük sıcaklık tahmin raporu açıklandı. İstanbul'da beklenen kar yağışının bir türlü gelmemesinden ötürü uzmanlar tarafından 'barajlardaki doluluk oranı'nda sıkıntı yaşanabilir açıklaması yapıldı. Salı gününden itibaren Cumartesi gününe kadar olan sıcaklık değerleri nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük tahmin değerlerini paylaştı.

16 Ocak İstanbul hava durumu (bugün hava nasıl?) üzerinden Meteoroloji'den açıklama geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava sıcaklık değerleri tahmin durumu yapıldı. Buna göre en yüksek sıcaklık 14 derece olurken, en düşük sıcaklık 2 derece. Nem oranı, Çarşamba gününden itibaren düşmeye başlıyor. Rüzgar, Çarşamba ve Perşembe günü etkisini göstermesi bekleniliyor. İşte kurum tarafından yapılan 5 günlük tahmin…


İSTANBUL HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK


16 Ocak Salı: Salı günü gökyüzü kapalı, ‘yer yer yağışlı’ olması bekleniliyor. Yağış gece 03:00 saatlerinde başlıyor, sabah 09:00 saatlerine kadar ‘aralıklı’ yağması tahmin ediliyor. Akşam 18:00’ten sonra yağmur tekrardan hafif olarak kendisini hissettirmesi bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 10 derece, en düşük sıcaklık 4 derece. Nem oranı yüzde 91-71 arası. Rüzgar saatte 23 km hızda esmesi bekleniliyor.


17 Ocak Çarşamba: Çarşamba günü hava bulutlu, sıcaklıklarda gözle görülür bir artış var. Sıcaklık en yüksek 14 derece, en düşük 8 derece. Nem oranı yüzde 84-72 arası. Çarşamba günü rüzgar hızını artırıyor: Saatte 38 km hızda esmesi tahmin ediliyor.18 Ocak Perşembe: İstanbul’da, Perşembe günü yağmur tekrardan yağmaya başlıyor. Özellikle gece 03:00 ile 15:00’e kadar etkisini göstermesi bekleniliyor. Sıcaklıklarda sert düşüş dikkat çekiyor: En yüksek sıcaklık 7 derece, en düşük sıcaklık 5 derece. Nem oranı yüzde 79-71 arası. Çarşamba günü rüzgar şiddetini artırıyor: Saatte 45 km hızda esmesi bekleniliyor.


19 Ocak Cuma: Bulutlu ve güneşli hava İstanbul’da kendisini gösteriyor. Sıcaklık en yüksek 8 derece, en düşük 2 derece. Nem oranı yüzde 73-59 arası. Rüzgar saatte 21 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


20 Ocak Cumartesi: Hafta sonu Cumartesi,  hava güneşli. Sıcaklık en yüksek 10 derece, en düşük 4 derece. Nem oranı yüzde 67-53 arası. Rüzgar saatte 22 km hızda esmesi bekleniliyor.


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?


15 TATİL’DE HAVA NASIL OLACAK


Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Ocak 2018 tarihinde okulları tatil ediyor. 19 Ocak Cuma günü Türkiye genelinde, Batı’da güneş ve bulutlu hava gözükürken, Doğu’da kar yağışı ve yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor.  Öte yandan Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Rüzgar, Perşembe günü Ülkenin batı ve iç bölümünü etkilemesi tahmin ediliyor. Rüzgar saatte 50-70 km hızda esmesi tahmin ediliyor. Ülke genelinde havanın güneşli geçeceği gün ise Pazar günü. 21 Ocak Pazar günü ülke genelinde gökyüzü bulutlu ve güneşli geçmesi bekleniliyor. İstanbul’a kar ne zaman gelecek sorusunun cevabına göre; 22 Ocak da dahil olmak üzere kar yağışı beklenmiyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS