5 adımda ışıl ışıl bir cilt

Pahalı kremler, cilt bakımları ve tedavilerden alamadığınız sonuçları temiz beslenerek almak mümkün.Ortaokul, lise ve üniversite yılları yetmiyormuş gibi otuzlu yaşlarımda da sivilce ve egzama problemlerinden bir türlü kurtulamadım.
Güneşin altında var olan her türlü kremi, losyonu ve bazen hiç de iyi sonuçlanmayan tedavileri denememe rağmen bir sonuç alamayınca, sorunu ortadan kaldırmaya uğraşmak yerine sebebi anlamak için uğraşmaya karar verdim. Bir sürü hormon, tiroit, kan testinde aradığım cevabı bulamayınca tamamen doğal ve sağlıklı bir beslenme şeklini denemeye karar verdim.
6 ay sonra yüzüm tamamen sivilcelerden temizlenmeyle kalmadı, yıllardır vücudumda kırmızı ışık gibi yanıp sönen egzamadan da kurtuldum!
İşte beni pırıl pırıl bir cilde kavuşturan 5 adım:
İşlenmiş gıdaları tüketmeyi kesin!
Paketli gıdalar yerine doğal meyve, sebze ve bakliyat tüketin.
İşlenmiş şekeri hayatınızdan tamamen çıkartın!
Şeker insülin seviyenizi arttırır ve bu da akneye sebep olur. Şeker ihtiyacınızı meyve, hurma, keçiboynuzu pekmezi gibi doğal besinlerden karşılayın. İşlenmiş karbonhidratların da aslında vücudunuz için şekerden farkı yoktur. Kek, pasta, kurabiye, ekmek ve benzerleri yerine badem veya karabuğday unu ile yapılmış besinler tüketin.
Alerjik olduğunuz veya hassasiyetiniz olan gıdaları tespit edin!
Buğday, sütlü ürünler, mısır, yumurta, kakao, kabuklu deniz ürünleri yaygın olarak reaksiyon oluşturabilen gıdalar. Bu gıdalardan hangilerine reaksiyon gösterdiğinizi tespit edip tamamen kestiğinizde cildinizde büyük bir fark yaratabilirsiniz.
Omega 3 açısından zengin besinler tüketin!
Avokado, balık, ceviz, Chia tohumu, keten tohumu gibi Omega 3 zengini besinler vücudunuzdaki inflamasyonu azaltır.
İçinde ne olduğu anlaşılmayan kimyasal maddeler içeren sabun ve kremleri bırakıp, yüzünüzü doğal yollardan temizleyin ve nemlendirin!
Sadece su veya çok gerekli ise saf zeytinyağından yapılma bir sabun ile yıkayıp gül ve kekik suyu içeren bir tonikle temizleyebilirsiniz. Pahalı kremler yerine sadece kuruluk hissettiğinizde E vitamini sürmeyi deneyin. Ve tabii ki güneş koruyucunuzu yaz kış ihmal etmeyin!
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS