Son Dakika

Ayrılmadan önce kendinize sormanız gereken sorular

Ayrılmadan önce kendinize sormanız gereken sorular

Ayrılmadan önce kendinize sormanız gereken sorular

Ayrılmaya karar vermek sanıldığı kadar kolay olmaz. Gerçekten sevdiğiniz ve değer verdiğiniz biriyle mutlu birlikteliğinizde sorunlar yaşamaya başladığınızda ayrılma fikri hemen aklınızda belirir. İlişkileri anında bitirmek ve ipleri koparmak çok zor olur. Ancak artık her şey kötüye gidiyorsa ve ayrılmayı düşünüyorsanız kendinize sormanız gereken bazı sorular var. İşte o sorulardan bazıları... (Posta)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mutlu ve huzurlu olduğunuzu sandığınız ilişkiniz bir anda tam tersi bir yönde devam edebilir. Bu noktada ya ilişkinizi kurtarmayı ya da ayrılmayı düşünürsünüz.

Ayrılmayı kafanıza koyduysanız ve böyle bir karar almak istiyorsanız artık mücadeleden sıkılmışsınız demektir. Ancak ayrılmadan önce yanıtlamanız gereken bazı sorular var. Ayrılmadan önce kendinize sormanız gerekenleri sizler için derledik.

1- İLİŞKİMİZ ARTIK ÇOK MU SIKICI?

İlişkinizin artık sıkıcı bir hâl almaya başladığını hissetmek her ilişkide görülür. Biriyle uzun süre birlikte olduğunuzda ve artık her haline şahit olduğunuzda ilişkinizi sıkıcı hissedersiniz.

Eğer ilişkinizin artık monoton ve sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız daha öncesinde sizi nelerin mutlu ettiğine odaklanın. Belki de tamamen vazgeçmeden önce tüm bunları denemek istersiniz.

2- PARTNERİMDEN NEDEN ETKİLENDİM?

Ayrılmayı düşünmeden önce, partnerinizle ilk tanıştığınız zamanı düşünün ve sizi ona çeken şeyin ne olduğunu hatırlayın. Etkilendiğiniz bazı nitelikler olmalı.

Bu sebeple ilk zamanlardaki hallerini düşünerek gerçekten eşinizden ya da sevgilinizden neden etkilendiğinizi bulun. Bunu bulduğunuzda her şey için karar vermeniz daha da kolaylaşır.

3- ÖNCELİKLERİMİZ UYUMLU MU?

Hayatta büyüdükçe önceliklerimiz değişir ve ikimizin de aynı bakış açısıyla yola devam edemeyebilirsiniz.

Artık aynı şeylerden zevk almıyor her ikiniz de farklı yaşamları arzuluyor olabilirsiniz. Her ikinizde bu farklı düşünceleriniz sebebiyle ortak nokta bulamıyorsanız o zaman tek çıkış yolunuz ayrılmak olabilir.

4- PARTNERİMİN SEVGİSİNİ HİSSEDİYOR MUYUM?

İlişkinizde artık partnerinizin size olan aşkının bittiğini ve sevilmediğinizi düşünebilirsiniz. Bu hislerinizi ona açıkça anlatmayı deneyin.

Sevilmediğiniz düşüncesini söylediğinde sizin cümlelerinizi hafife alıyor ve mantıksız buluyorsa bazı şeyler bitmiş demektir. Bu noktada ya bir uzmandan birlikte destek alın ya da kendinizi daha fazla üzmemek için ayrılın.