Çekiciliğinizi arttırmanın 10 yolu

Hem dış dünyayla olan ilişkinizde farklılık yaratabilecek, hem de iç huzurunuzu ve mutluluğunuzu arttırabilecek bir çok alışkanlık var. Başkalarından önce kendini düşünmek bencilce gelebilir, ama hem vücut hem de ruh sağlığınız için bu aslında çok gerekli. Power of Positivity adlı sitede yayınlanan bir haberden derlediğimiz yazıda, hem kendinizle hem de dış dünyayla olan ilişkinizi geliştirmek için yapabileceğiniz 10 alışkanlıktan bahsedeceğiz.İnsanlarla derin bağlar kurun

Kendimize benzeyen, sempatik bulduğumuz insanlara çekim duyarız. Sempati yaratmak aslında zor değil. Kendinizi anlatmaktan çok karşınızdakini gerçekten ilgilenerek dinlediğinizi hissettirdiğinizde insanlar sizi sempatik ve çekici buluyor.

Bunun için karşınızdaki kişinin davranışları, tercihleri ve hikayeleriyle ilgili sorular sorarak o kişinin nasıl düşündüğünü anlamaya çalışabilirsiniz. Evde tek başlarınayken nasıllar? Korkuları ve hayalleri neler?

Arkadaşlıklarınıza önem verin

Arkadaşlar birbirlerinin uzaklaşmasına izin vermezler. Arkadaşlıklarınıza özen göstererek, romantik bir ilişki için gerekli olan özelliklerinizi geliştirmiş olursunuz. En önemlisi, yakın arkadaşlar gülmemizi sağlarlar ve içten bir şekilde gülmek herkesi çekici kılar.

Anı yaşayın

Çekicilikle ilgili yapılan bir araştırmanın sonuçları kadınların anda kalan erkekleri daha çekici bulduğunu öne sürüyor. Ana odaklanabilmek sakin bir farkındalıktır. O anda kendi içimizde ve etrafımızda olanları olduğu gibi kabul edebilmektir. Ana odaklanabilmek çekicidir çünkü kafamızdaki endişe ve strese takılıp kalmak yerine, yaşadığımız anın tadını çıkartabilmemizi sağlar. Bu yüzden ana odaklanabilen insanlar duygusal açıdan daha dengelidir.

Hareket edin

Sağlıklı ve formda vücutlar çekicidir. Ama daha önemlisi, zarif bir şekilde hareket edebilmektir.

Doğru beslenin

Doğru beslenmek cildiniz için önemlidir. Parlak bir cilt her zaman çekicidir ve güzellik içimizden başlar.

Kendi değerinizi bilin

Kendi değerinizden emin olun. Var olmanız bile değerli olmak için yeterlidir. Bunun üzerine kattığınız karakteriniz, zekanız ve nazik, düşünceli davranışlarınız size daha da değer katar. Özgüvenin seksi olduğu söylenir ve özgüven yaratmanın en iyi yolu kendinizi sevmek ve değerinizin farkına varmaktır.

İyi bir uyku düzenine sahip olun

Uyku vücudumuzun harcadığı kaynakları yenilemesini sağlar. Düzenli bir şekilde uyumak fiziksel olarak daha güzel görünmenizi sağlar. Uyku zihin için de çok önemlidir. Düzenli uyku uyuyan insanlar stresle daha iyi başa çıkar ve duygularını daha iyi kontrol ederler.

Kendinize zaman ayırın

Kendine değer veren herkesin stres ve endişe yaşamayacağı zaman dilimlerine ihtiyacı vardır. Her ihtiyacınızda olduğuna kendinize biraz boş zaman yaratın ve stres atıp rahatlamanıza yarayacak, sevdiğiniz aktivitelerle uğraşın.

Affedin ve hatalardan ders çıkarın.

Kendinizi geliştirmek için sürekli olarak öğrenmeye devam etmeniz gerekir. Yapılan araştırmalara göre eş seçiminde psikolojik özellikler çok önemli ve her iki cinsiyet de zekaya ve iyi kalpliliğe çok önem veriyor.

Zeki olmak için master yapmış olmanıza gerek yok. Potansiyel bir eşe zeki olduğunuzu hatalarınızdan ders çıkarıp, hata yaptığınızda durumu iyi idare ederek gösterebilirsiniz.

Basit şeylerin tadını çıkarın.

Hayatın her anında, mutlu olmak ve mutsuz olmak arasındaki seçimi siz yaparsınız. Durum ne olursa olsun mutluluğu ve şükran duymayı seçin.

Her şeyden önemlisi, kendiniz olduğunuz için sevileceğinizi unutmayın. Bu liste sadece sizi aslında sahip olduğunuz çekici ve sevgi dolu benliğinize yaklaştırmak için var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS