Gerçek aşkı bulduğunuzun 5 işareti

Çılgınlar gibi aşık olmak, hayatın en büyülü tecrübelerinden biridir. Yeni birisiyle tanıştığımızda kafamızda sorular dolaşır. Acaba aradığım kişi o mu? Birbirimize uygun muyuz? Devam etmeli miyim? Birbiriniz için doğru insan olduğunuzdan emin olmak kolay değildir. Bazen yapmanız gereken, bütün bu şüpheleri bir tarafa bırakıp bir adım atmak ve kalbinizi beraber yaşayabileceklerinize açmaktır. Power of Positivity adlı sitede yayınlanan bir haberden derlediğimiz bu yazıda, aşkınızın süreceğini gösteren 5 işaretten bahsedeceğiz. Hazırlayan: İyilik Sağlık HaberSavunmasız olmaktan çekinmiyorsunuz

Ancak kendinizi karşınızdaki kişiye açtığınızda gerçekten yaşıyor sayılırsınız. Özünüzde neyseniz o olabilmek hayattaki en önemli şeylerden biridir. Kendi hatalarınızı ve karşınızdakinin hatalarını kabul etmenin kendine has bir güzelliği vardır. Birbirinizin hikayesini öğrendikçe, birbirinizi özgür kılarsınız. Bu savunmasızlık, gerçek aşkı doğurur. Eleştirilmeden ruhunuzu karşınızdaki kişiye açabiliyorsanız, sağlam bir ilişkinin adımlarını atmışsınız demektir.

Haruki Murakami’nin çok güzel bir sözü var: ‘’İnsanlar kalplerini açtığında ne olur? İyileşirler.’’

Saygı gösteriyorsunuz ve saygı görüyorsunuz

Sağlam bir ilişki için karşılıklı güven ve saygı gerekir. Saygı için ise dürüstlük şarttır. Aşkın en hakiki formu, ilişki içindeki davranışlardan gelir. Saygı ve güven bu davranışlarla kazanılır. Saygı gördüğünüz bir samimiyet anında, başkalarına asla anlatmayacağınız özelinizi karşınızdaki ile paylaşabilirsiniz. Bu yakınlık hissi aranızdaki bağı güçlendirir. Güven ve saygı hissettiğiniz bir ilişkideyseniz, sizin için doğru insanı bulmuşsunuz demektir.

‘’Birini tahta çıkardığınızda, sizi aşağı görmeye başlar. Önemli olan birbirinize eşit oranda saygı duymanızdır.’’ Teresa Mummert

Kıskanç değilsiniz

Beraber vakit geçirmeyi seviyorsunuz, ama aynı zamanda yalnız kalabiliyorsunuz. İlişkide kıskançlık yok, çünkü birbirinizi ne kadar severseniz sevin, hala iki farklı bireysiniz. Bu yüzden, beraberken de değilken de rahatsınız. Arkadaşlarla vakit geçirebiliyorsunuz. Her buluşmanız çok zevkli, ama bağımlılık veya sahiplenme yok.

‘’Kendine güveni olmayan insanlar yörüngenize girerler, çünkü kendi karanlık ve yıldızsız gecelerinden yorulmuşlardır ve sizin ışığınızı kıskanırlar.’’ Shannon Alder

Beraber gülüyorsunuz

Beraber kahkahalarla gülebiliyorsunuz. İlişkinizden eğlence eksik olmuyor. Bu tür ilişkiler sık sık arkadaşlık olarak başlar. Karşınızdaki kişiyle kendinizle olduğunuz kadar rahat hissedersiniz. Hele bir de onunla beraberken kendinize gülebiliyorsanız, çok özel bir şey yakalamışsınız demektir. Bu tür ilişkilerde, kolay ve akıcı olma hissi devam eder.

‘’Kendi dünyanız olmadıkça kimse sizin ayınız, güneşiniz veya yıldızınız olamaz’’ K.M. Docherty

Beraber büyüyorsunuz

Birbirinizi olabileceğiniz en iyi kişi haline getiriyorsunuz. Maceracı bir kaşif ruhuyla birbirinizi mutlu etmenin yollarını buluyorsunuz. Yargılandığınızı değil kabul gördüğünüzü hissediyorsunuz. Eğer ilişkiniz karşılıklı hayranlık ve ilham üzerine kurulu ise, sonsuz bir hazine bulmuşsunuz demektir.

İlişkiler için bir kullanım kılavuzu yok, ancak ilişkinizde bu işaretler varsa çok özel bir şansa sahip olduğunuzu bilin. Doğru insanı bulduğunuzu kalbiniz size söyler. Ama ne istediğinizi anlamak için birkaç tane ‘’şu an için doğru’’ insanla beraber olmanız gerekebilir.

Carl Jung şöyle demiş: ‘’İki kişiliğin buluşması, iki kimyasal maddenin bir araya gelmesine benzer. Reaksiyona girerlerse her ikisi de dönüşür ve bir daha asla eskisi gibi olmazlar’’.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS