Güçlü bir insanın ilişkide tolere etmeyeceği 6 davranış

Güçlü ve bağımsız birisiyle ilişkiye başladığınızda, kendinizi “Onu nasıl elimde tutabilirim?” diye düşünürken bulabilirsiniz. Ona ihtiyacı olan özgürlüğü vermek sizin için korkutucu olabilir. Yapmanız gereken şey, onun günün sonunda size geri döneceğine güvenmektir. Güçlü bir insan eğer ona saygı gösteremiyorsanız, hayatına sizsiz devam eder. Bu yazıda, www.davidwolfe.com adlı sitede yayınlanan haberden derlediğimiz maddeleri paylaşacağız. İşte güçlü bir insanın ilişkide tolere etmeyeceği 6 davranış:Saygısızlık
Saygı çift yönlüdür. Güçlü bir kadın kendi değerini bilir ve saygısızlığı asla tolere etmez. Ayrıca, ilişkide saygının önemini bilir ve karşısındakine her zaman saygılı davranır.
Kontrol edilmek
Bir taraf tüm ilişkiyi kontrol etmeye çalıştığında, ilişki dengesini kaybeder. Karşınızda bağımsız biri varsa kendine bakmayı ve kendi işini kendi görmeyi bilir, bu yüzden onun adına kararlar alıp ilişkiyi yönetmeye çalışmayın. Aranızda her zaman bir denge olmalıdır.
Kişisel sınırlarının ihlal edilmesi
Partnerinizin dünya görüşüne ve kişisel sınırlarına saygı göstermek çok önemlidir. Güçlü insanlar kendi sınırlarının farkındadır ve yeri geldiğinde “hayır” demekten çekinmezler. Sınırlarını kendi bencil sebepleri için çiğnemeye çalışanları tolere etmezler. Eğer onun sınırlarına saygı gösteremiyorsanız, hayatına sizsiz devam edecektir.
Eşit davranılmaması
İlişkide, partnerinizi her zaman kendinize eşit görün. Eğer yardımınıza ihtiyacı varsa, yardım isteyecek kadar alçak gönüllüdür. Onun bir şeyleri başaramayacağını varsaymayın. Gelirin, sosyal statünün, eğitimin veya cinsiyetin ilişkinizde önemli bir rol oynamasına izin vermeyin.
Sürekli negatiflik ve yapıcı olmayan eleştiri
Herkes kötü bir gün geçirebilir, ama güçlü insanlar, düştüklerinde nasıl geri kalkacaklarını bilirler. Sürekli olarak negatif bir tavırda olmak etrafınızdakilerin de sinirini bozar. Eğer sürekli olarak partnerinize karşı negatif bir tutum sergiliyor ve eleştiriyorsanız uzun süre tolere etmeyeceğini bilin.
Destek görmemek
Güçlü bir insan büyük ihtimalle bir amaç uğruna çalışıyordur. Eğer sizinle hayallerini ve amaçlarını paylaştığında onu küçümsüyor veya eleştiriyorsanız, tokat yemiş gibi hisseder. Eğer onu destekleyip başarıları ile mutlu olamayacaksanız, ilişkinizin uzun süre devam etmesi mümkün olmaz.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS