Hayatınızın en büyük aşkını yaşamak için atmanız gereken 8 adım

Hepimiz yakınlık ve bağ kurmak isteriz: Görülmek, anlaşılmak, başkalarıyla derin bağlar kurmak hayatın anlamıdır. Aşk ve sevgi, tecrübe edebileceğimiz en güzel hislerdir. Peki, neden çoğumuz eksikliğini hissederiz? Hazırlayan: İyilik Sağlık HaberÇoğumuz çok istesek de hayatımıza sevgiyi kolayca sokamıyoruz. Aslında sebebi basit: Eğer sevgi göstermiyorsak, sevgi bulamayız.

Gerçekliğimizi içerden dışarı doğru yaratırız. İlişkilerimiz kendimizle ilgili hislerimizi, ilişkilere olan inancımızı ve sevgiyi ne kadar kabul edip ne kadar gösterdiğimizi yansıtır.

"Sevgi"ye dönüştüğümüzde, sevginin karşımıza çıkması kaçınılmaz olur.
İşte sizin için Shelly Bullard'ın "How to Become the Most Attractive Version of Yourself" kitabından derlediğimiz sevgi arayışında size yardımcı olacak 8 madde.

Sevgiyi kendi içinizde hissedin

Yarattığımız her şey önce içimizde başlar. Eğer sevgi yaratmak istiyorsak, önce sevgi dolu olmalıyız.

Bu düşündüğümüzden daha kolay olabilir. Sevgi, kabullenme, bağlantı ve mutluluk içimizden gelen enerjilerdir. İçinizdeki sevgiyi sessiz bir ortamda oturup kendinizi dinleyerek, nefesinize ve kalbinizdeki enerjiye odaklanarak bulabilirsiniz.

Kendi ruhunuzun derinliklerine dalarak, sevginin yüzeye çıkmasına şans tanımış olursunuz. İç sevginizi bulduktan ve o sevgiyle büyüdükten sonra, günlük hayatta sevginin karşınıza çok daha sık çıktığını fark edeceksiniz.

Sevgiyi engelleyen bariyerlerinizi fark edin

Hepimizin sevgiyi engelleyen bazı bariyerleri vardır. Bu bariyerler size istediğiniz sevgiye ulaşamayacağınızı söyleyen inançlardır. Neyse ki, bu bariyerleri fark ettikten sonra aşması kolaydır.

Kendi bariyerlerinizi fark etmek için kendinize şu soruyu sorun: "Harika bir ilişkim olabileceğinden şüphe etmemin sebebi nedir?" Cevabınız size sevgiyi bulmak için üstesinden gelmeniz gereken inançlarınızı gösterecektir.

Sizi kısıtlayan inançları fark edip onlardan kurtulmak istediğiniz ilişkiye giden yollardan biridir.

Affedin, geçmişinizle barışın ve temiz bir sayfa açın

Sevgi yaşamak için ruhunuzda temiz bir sayfa açın. Sizi üzmüş olanları affedin ve geçmiş ilişkilerde yaşadığınız acıyı düşünmekten vazgeçin.

Gerçekliğiniz ruhunuzda bulundurduklarınızın sonucudur. Geçmişteki kişilere kin tuttuğunuz sürece yeni ilişkilerinizde bu negatif hisler ortaya çıkacaktır.

Geçmişte hepimizin canı acıdı, ve biz de başkalarının canını acıttık. Kendi yaralarımızı iyileştirirken, başka insanların yaralarına merhamet etmeyi de öğreniriz. Böylece kinimizin yerine affetme isteği geçer ve sevgi için yeni bir gerçeklik yaratmış oluruz.
Nasıl bir ilişki istediğinizi netleştirin

Kendinize ideal ilişkinizin nasıl göründüğünü ve hissettirdiğini sorun.

Cevabınız size isteklerinizin bir haritasını çıkartmanızda yardımcı olacak. Sağlıklı bir ilişki için gereken ilk şey iki tarafın da ne istediğinden emin olmasıdır.

İstediğiniz sevgiyi içinizde geliştirin

Dışarıya yaydığınız enerji nasıl insanları kendinize çektiğinizi belirler.

Eğer partneriniz tarafından derinden sevilmek istiyorsanız, öncelikle kendiniz tarafından derinden sevilmenin nasıl bir his olduğunu hayal edin.

Size davranılması nasıl istiyorsanız, kendinize öyle davranın

İnsanlar kendinize nasıl davrandığınızı görür ve size olan davranış biçimlerini sizden örnek alırlar. Harika bir ilişki için, önce kendinizle harika bir ilişki içinde olun.

Kendinizi sevin, dinleyin ve saygı gösterin. Kendi değerinizi bilin. Kendi değerinizi fark ederek, karşınızdakinin de size saygı duymasını ve değerli olduğunuzu fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Güvenin, bırakın her şey doğal bir şekilde gelişsin

Kontrolün bizde olmasını seviyoruz. Çünkü sevginin asla gelmeyeceğinden, istediklerimize asla ulaşamayacağımızdan korkuyoruz.

Korkuyla sevgi yaratamazsınız. Kontrolü elinize alarak sevgi yaratamazsınız. Sadece sevgi göstererek, sevgiyi hissederek sevgi yaratabilirsiniz. Bu yüzden güvenin ve olaylar doğal bir şekilde gelişsin.

Eğer olayları kontrol etmeye çalıştığınızı fark ederseniz kendinize yukarıdaki maddeleri hatırlatın. Kendi içinizdeki sevgiyi bulun ve sevgi dolu davrandığınız sürece sevginin sizi bulmasının kaçınılmaz olduğunu kendinize hatırlatın.

Sevginin size yol göstermesine izin verin

Sevgi mükemmel bir rehberdir. Sevgi, ruhumuzdan gelen bir ışıktır ve baktığımız her yerde güzelliği görmemizi sağlar. Zaten içinizde olan sevgiyle kendinizi özdeşleştirin, sevgiyi hissedin, dinleyin, ve size yol göstermesine izin verin. Sevgi, doğru yolu bilen tek şeydir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS