Karne notu hesaplama! e-Okul VBS öğrenci giriş sayfası

Karne notu hesaplama! e-Okul VBS öğrenci giriş sayfası

e-Okul'da öğrenciler ve veliler karne notu hesaplama olarak Google'da arayışlarını sürdürüyor. 15 tatilin başlamasına bir gün kala, e-Okul VBS (Velil Bilgilendirme Sistemi) öğrenci giriş sayfasında yarından itibaren öğrencinin notları görülecek. Öte yandan ortaöğretimde okuyan öğrenci taktir mi teşekkür mü aldı sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sayfasını önerdi. Eğitim Bilişim Ağı sitesinde öğrenciler sınav sonuçlarını hesaplayarak son durumu görebiliyor.

19 Ocak 2018 tarihinde öğrenciler eğitim-öğretim dönemine 16 gün ara veriyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı 19 Ocak'ta tatilin başlayacağını açıkladı. Öğrenciler Cuma günü karnelerini alıyor. Şimdiden ‘taktir teşekkür’ hesaplama içerisinde olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitelerinden olan EBA’da hesaplama yapabiliyor. Öte yandan 19 Ocak 2018 tarihinde eğitim-öğretime ara verilirken, Milli Eğitim Bakanlığı, okulların ne zaman açılacağına cevap verdi.


SİSTEME GİRİŞ


e-Okul giriş sayfasına girildiğinde iki bölüm bulunuyor: Yönetim Bilgilendirme Sistemi ve Veli Bilgilendirme Sistemi. Öğrenciler ve veliler Cuma günü, Veli Bilgilendirme Sisteminde tüm sonuçları görebilecek. Devamsızlık konusunda ise MEB uyarıda bulundu: İkinci dönem devamsızlık kaldığı yerden devam edecek.


SİSTEME GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ


EĞİTİM UZMANI VELİLERİ TATİL KONUSUNDA UYARIYORTAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA


Taktir teşekkür hesaplama, e-Okul sayfası içerisinde yapılmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) sayfasında yapılabiliyor. Hesaplama yapılabilmesi için bilgisayarda Office Excell yüklü olması gerekiyor. Excell sayfası indirildikten sonra, ders isimleri değiştirilerek, sınav sonuçları ve sözlü sonuçları yazılıp hesaplama yapılabiliyor.


HESAPLAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN SONA ERİYOR?


15 tatil ne zaman başlıyor, ne zaman sona eriyor sorusuna bakanlık: Tatil 19 Ocak 2018’de başlıyor, 4 Şubat 2018 Pazar günü sona eriyor. Öğrenciler hafta sonları da dahil olmak üzere toplam 16 gün tatil yapacaklar. İkinci yarı dönem 5 Şubat 2018 Pazartesi günü açılıyor.


EĞLENİRKEN ÖĞRENİN


Gerek eğitim uzmanları gerek sosyologlar, öğrencilerin tatil günlerinde salt öğrenmeyi (direkt eğitim) uygun görmüyor. Uzmanlar, öğrenci tatile çıktığında, eğlendiği anda öğrendiklerini unutmadıklarını açıkladı. Finlandiya’da eğitim sistemi genelde eğlenmek üzerine kurulu. Biyoloji derslerinde öğrenciler bahçeye çıkarak uygulamalı bir şekilde eğitimlerini görebiliyor. Eğitim uzmanları bu duruma örnek vererek, eğlenecek olan çocukların gittikleri her yeri “sormaları” ve cevaplar üzerinden anlamaları gerektiği konusunda açıklama yaptı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS