American Horror Story Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? American Horror Story Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

American Horror Story Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? American Horror Story Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

American Horror Story, Ryan Murphy ve Brad Falchuck tarafından oluşturulan bir antoloji dizisidir. Her sezon diğerlerinden bağımsızdır ve bir hikayeden diğerine bazı karakterler bulabilsek de, diğerlerinden tamamen farklı bir hikaye anlatır. Sezon ortasında, dizi radikal bir çift taraflı biçim değişikliği yapar. Sonunda aktörler (veya gerçek kahramanlar) ve gömlekliler evde son bir doğaüstü Slasher için buluştuğunda. Dizinin köklerine geri dönelim ve dizinin konusuna bakalım.

American Horror Story Dizisinin Konusu Nedir?

Krizdeki bir çift, geçmişte çok sayıda cinayete sahne olan ve pek de hayırsever olmayan ruhların peşinden koşan bir evde genç kızlarının yanına taşınır. Gazeteci Lana Winters, Kanlı Yüz seri katili olduğundan şüphelenilen Kit Walker'ın tutuklandığı Briarcliff akıl hastanesini araştırır. Rahibe Jude burayı demir bir yumrukla yönetiyor. 

Zamanla American Horror Story, korku içinde farklı ortamları ve türleri keşfetmiştir. Bize ikonik karakterler korkutucu hikayeler ve harika sahneler verdi. Aynı zamanda, kötü uygulanmış entrikalar, çok az sömürülen veya hiçbir yere götürülmeyen fikirler ve bazen gereksiz sapmalarla kaybolma hediyesi ile başarısızlıkları da var.

American Horror Story Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Taissa Farmiga'nın canlandırdığı depresif kız en renkli olanı değil, ama halkın özdeşleştiği karakter. Oyuncu, dizi sorumlusu Ryan Murphy'nin küçük sevgilisidir. Rahibe Mary-Eunice; kesinlikle, Jessica Lange tarafından kamp kuran sadist kız kardeş Jude titrer, ama Lily Rabe'nin canlandırdığı genç rahibe de unutulmaz.

Myrtle Snow, ekranda en çok gördüğümüz değil, ancak Frances Conroy'un özelliklerini ödünç verdiği bu ateşli kızıl saçlı cadıdır. Elsa Mars, diziden ayrılmadan önce, başrol oyuncusu Jessica Lange, Freak Show'un patronu rolünde unutulmaz bir kompozisyon sunuyor.

American Horror Story Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

9 sezondan oluşan dizi 109 bölümden oluşur. Saygı ve deney arasında, prodüksiyon, kesintiler ve ızdırapla beslenen bir hikayeyi destekliyor ve kesinti için çok az yer bırakıyor. Noel Baba'nın Anne Frank'e yaptığı ziyaretten 2. sezon bize ekibin bizi ruhun ve dehşetin kuytu köşelerine çekmek için çaresiz olduğunu gösteriyor. 

İlk sezonuyla birlikte American Horror Story, perili ev ile klasik bir setle başladı. Daha spesifik olarak dizi, korkunç geçmişlerini görmezden gelerek muhteşem bir konuta taşınan Harmon ailesinin telaşlı hayatını takip etmemizi sunuyor. Bölümler boyunca, daha sonra dizinin alamet-i farikası olacak trajik ve kanlı hikayeleri böyle keşfediyoruz.

American Horror Story Dizisinin En İyi Bölümleri Neler?

Yaratıcı ekibin sapamayacağı bir kılavuz empoze eden bir format ile sezon ortası kıvrımı arasında, bu sezon 6, gereksiz sapmalarda kaybolmamızı önleyen keskin bir anlatı yapısından yararlanıyor.

Medyanın eleştirisi, Amerika'da ırkçılık üzerine metafor, ebeveyn fedakarlığının temsili, ürperti ve kaçınılmaz kan dökülmesini sağlamak için geçmişin hayaletlerine ve günümüzün dehşetlerine dayanan bir anlatıyı besler.

American Horror Story üçüncü sezonu için bizi New Orleans'a, cadılar okuluna götürüyor. Fiona Goode'dir Yüce onun klanının onun yerine geçecek kişi yakında ortaya çıkacak ve bu onu mezarına götürecektir. Batonu geçmemek için her şeyi yapmak istiyor ama düşmanları izliyor.

FX antolojisinde cadıların tarzı vardır, ancak aynı zamanda çok yüzeyseldirler. Yine de dizide, New Orleans folklorundan başlayarak ve Marie Laveau (Angela Bassett) ve Delphine LaLaurie (Kathy Bates) gibi tarihi figürlerle ırk ayrımcılığından başlayarak keşfedilecek şeyler vardı. Coven'ın fikirleri vardı ve bu, tutarsız bir anlatının ortaya çıkacağı bir anlatıdan çok estetik düzeyde görülebilecek. Kanlı anlar olay örgüsünü mantıksal olarak geliştirir, ancak daha fazlasını yapmaz. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS