Atlas dergisinden “Avrupa’dan Anadolu’ya 20 Şehir, 20 Proje, 20 Yemek”

Atlas dergisinden  “Avrupa’dan Anadolu’ya 20 Şehir, 20 Proje, 20 Yemek”

Atlas dergisi “Avrupa’dan Anadolu’ya 20 Şehir, 20 Proje, 20 Yemek” kitabı adıyla özel bir kitap yayınladı. Kitapta 20 başarılı AB projesi; 20 şehirde, Anadolu’nun zenginliklerini kullanarak kendilerine yeni ufuklar açan insanların hikayeleri ve 20 özgün yemek tarifine yer verildi.

Gezi kültürü dergisi Atlas özel bir çalışmaya imza attı. “Avrupa’dan Anadolu’ya 20 Şehir, 20 Proje, 20 Yemek” adıyla yayınlanan kitapta yıllardır Türkiye’de yaşayan Hollandalı şef Wilco van Herpen ve ünlü yönetmen Yüksel Aksu, Anadolu’nun 20 ilini ziyaret ediyor. AB desteğiyle hayata geçirilen, Türkiye çapında tarımın ve kırsal kalkınmanın desteklenmesini amaçlayan program çerçevesinde 20 proje ve 20 yöresel yemek tanıtılıyor. İkili 20 başarılı AB projesini ziyaret ediyor ve Anadolu’nun zenginliklerini kullanarak kendilerine yeni ufuklar açan insanları dinliyor.

Yönetmen Aksu, Anadolu’nun kültürel mirasının en ince noktalarına değinirken Wilco van Herpen, yerel lezzetlere yepyeni yorumlar getirerek nefis yemekler yapıyor. Artvin’de sebzeli alabalık, Denizli’de portakallı mantar dolması, Erzurum’da peynir soslu pirzola, İzmir’de kavun içi deniz mahsulleri salatası, Mersin’de mavi yengeç makarna ve çorbası, Kars’ta kaşarlı fondü ve daha nice özel tarif, özel proje ve başarı öyküsü Atlas’ın ücretsiz ekinde. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS