Baby Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Baby Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Baby Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Baby Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Baby dizisi, dram ve gençlik türleri içeren bir platform dizisidir. Son zamanlarda Netfix’in çıkardığı dikkat çeken yapımlardan biridir. Etkileyici sahneleri ve kaliteli hikayesi ile özellikle gençlerin ilgi odağı olmuş adından sıkça bahsettiren bir dizidir. 

Orijinal bir Netflix içeriği olan Baby dizisi, İtalya’da birtakım liseli kızın maceraya atılmalarını anlatırken özünde çok derin bir konuya sahip değildir. Ancak dizi, sosyal medya çılgınlığının günümüz insanlarının özellikle de genç insanların yaşamlarını ne denli etkilediğine dair çarpıcı örnekler sunuyor. İtalya’da mevcut olan liseli hayatı ile Türkiye’de olanı kıyaslandığında elbette çok farklı olacaktır ancak Baby dizisi Avrupa toplumunun dinamiklerini görmek açısından da öne çıkan bir yapım olarak göze çarpıyor.

Dizide ele alınan konu dışında dikkatleri toplayan bir diğer özellik ise dizi müziklerinin çok başarılı bir şekilde tercih edilmiş olmasıdır. Aynı zamanda dizide geçen hikayenin yaşanmış olduğu gerçeğini de unutmamak gerekir.

Baby Dizisinin Konusu

Baby dizisinde, lise öğrenimlerine devam eden Chiara ve Ludovica isimlerinde iki kızın arkadaşlıklarının nasıl başladığını ve arkadaş olduktan sonraki zamanlarda farklı ruhlara sahip bu iki kızın birbirlerini nerelere götürdüklerini izleyicisine sunan bir dizidir.

3 sezon olan Baby dizisinin ilk sezonunda liseli iki genç kızın, çevrelerinde olup bitenlerden nasıl mutsuz olduklarını ve bu nedenle yaşananları hiç olmamış gibi bir kenara bırakarak özgürlüklerinin peşine nasıl düştüğünü izletiyor. Fakat bir dünya metropolü olan Roma gibi bir şehirde ne yazık ki pek çok genç kızın deneyimsizliğinden faydalanmak isteyen kötü insanların olması gerçeği de karakterlerin karşısına bir anda çıkıveriyor. İyi haber şu ki başroldeki iki kız da bu kötülükleri bir eğlenceymiş gibi görüp tehlikeli oyunların içine düşüyorlar. Hem gece hayatı hem de okul arasında gidip gelen karışık hayatları ruhlarını daha da sıkarken, bir yandan da özgürlüğün tadına baktıkları için müptela olurlar.

Chiara’nın düzen içerisinde ve yerli yerinde olan ailesinin davranışlarından sıkılması ve aile konusunda Ludovica’nın sorunlu olması, bu iki kızın birbirinde eksik olan şeylerin tamamlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda Chiara’nın saçma bir hal alan Damiano ile olan inişli çıkışlı ilişkisi, baskın bir karaktere sahip olan Damiano’nun taşları yerinden oynatmasına neden oluyor.

Baby Dizisi Oyuncular ve Karakterleri

Baby dizisinin yazarlığında emeği geçen isimler; Giacomo Durzi, Isabella Aguilar, Romolo Re Salvador, Giacomo Mazzariol, Antonio Le Fosse, Eleonora Trucchi ve Marco Raspanti.

Yönetmen koltuğunda ise Letizia Lamartire, Andrea De Sica, Antonio Le Fosse ve Anna Negri gibi isimler bulunmaktadır.

(Benedetta Porcaroli) – Chiara Altieri

(Alice Pagani) – Ludovica Storti,

(Riccardo Mandolini) – Damiano Younes

(Chabeli Sastre Gonzalez) – Camilla Govender Rossi,

(Brando Pacitto) – Fabio Fedeli

(Lorenzo Zurzolo) – Niccolò Govender Rossi,

(Galatea Ranzi) – Elsa

(Tommaso Ragno) – Director Fedeli

(Massimo Poggio) – Arturo Altieri

(Mehdì Nebbou) -Khalid Younes

(Giuseppe Maggio) – Fiore

(Mirko Trovato) – Brando

(Federica Lucaferri) – Virginia

(Beatrice Bartoni) – Vanessa

(Marjo Berasategui) – Camilla’nın annesi

(Isabella Ferrari) – Simonetta

(Claudia Pandolfi) – Monica

(Paolo Calabresi) – Saverio

Baby Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

30 Kasım 2018 tarihinde ilk kez ekranlara gelen Baby dizisinin, toplamda 3 sezon ve 18 bölümü bulunmaktadır. 2. Sezonun çokça beğenilmesi sayesinde beklentinin üzerine çıkarak 3. Sezonuyla birlikte popülerliğini ilan etmiş bir dizi olmayı başarmıştır.

Çekimleri İtalya’da olan Baby dizisinin 4. Sezonu olmayacaktır. 16 Eylül 2020 tarihinde son sezonu yayınlanmış ve ekranlara veda etmiştir. Geleneksel gençlik dizilerinin aksine izleyicisine çok daha farklı bir bakış açısı getiren Baby dizisi, IMDb’den 6.8’lik bir puan alarak şans verilebilecek bir yapım olduğunu göstermiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS