Dark Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları ve İsimleri Neler? Dark Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dark Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları ve İsimleri Neler? Dark Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dark, farklı kurgu ve konusu ile yayına girdiği ilk andan itibaren dikkatleri üzerine çeken Alman yapımı bir bilim kurgu ve gerilim öğelerini içeren özel bir dizi. Dark, oyuncularının performansı, görselleri, anlatım biçimi ve akıllarda kalan sahneleri ile oldukça etkileyici bir proje.

Dünya çapında büyük bir beğeni kazanan dizinin çok kısa zamanda fanları oluştu bile. Dark, zamanın varoluşsal etkileri ile bunların insan doğasına yansımalarını sürükleyici ve nefes kesici bir biçimde ekranlara getiriyor. Karmaşık kurgusu nedeni ile kağıt kalemle diziyi izleyerek notlar alanların sayısı hiç de az değil. 

Dark Dizisinin Konusu Nedir?  

Dark dizisi, kurgusal Alman kasabası Winden'de iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayları, endişe verici bir zaman yolculuğunu yavaşça çözdüğü için gizlenen dört ailenin sırlarını, radyoaktif sızıntılar ve zaman makineleri temaları ile örülü bir hikaye içinde anlatıyor. Dark; birçok dizinin aksine zaman, yer ve kişi kavramlarını altüst ederek baş döndürücü bir serüvene izleyicileri sürüklüyor. Düşündüren sahneleri ile her bölümünde beyin fırtınalarına yol açan Dark, özetle zaman yolculuğu temasının ağırlıklı olarak işlendiği bilim kurgu türünde özel bir dizi. 

Oyuncuları ve İsimleri Neler? 

Dark çok geniş bir oyuncu kadrosuna haiz. Öne çıkan karakterlere bir göz atıldığında: Louis Hofmann, Andreas Pietschmann ile Dietrich Hollinderbaumer Jonas karakterinin farklı yaşlarını canlandırıyor. Mikkel karakterinin farklı yaşlarını; Daan Lennard Liebrenz ve Sebastian Rudolph ekranlara taşıyor. Hannah karakterini; Ella Lee, Maja Schöne oynarken Innes karakterini ise Anne Ratte-Polle, Angela Winkler ile Lena Urzendowsky canlandırıyor. Sebatian'ı Denis Schmit ; Danel'i Florian Panzner ekranlara getiriyor. Lisa Vicari, Moritz Jahn, Luna Arwen Krüger ve Ludger Bökelmann dizide yer alan diğer yetenekli ve başarılı oyuncular. 

Dark Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm? 

Netflix platformundan tüm dünyayı saran fenomen dizi Dark, 1 Aralık 2017 tarihinde yayına girdi. Alman dilinde ilk orijinal seri olan dizinin ikinci sezonu 21 Haziran 2019'da, dört gözle beklenen üçüncü ve son sezonu ise 27 Haziran 2020 yılında izleyiciler ile buluşmuştur. Dizi 2017 yılından 

2020 yılına doğru 3 yıl boyunca devam etmiştir. Oyuncuların bile bazı sahneleri anlamakta zorlandıklarını röportajlarında dile getirdikleri dizi, zihnin sınırlarını zorlaması ile bilim kurgu dizileri için çok ayrı bir yerde duruyor. 

Dark Dizisi Yönetmeni Kimdir? 

Dark dizisi Baran bo Odar ile Jantje Friese tarafından ortak bir şekilde oluşturulan bir Alman bilim kurgu ve gerilim televizyon serisi. Dizinin yönetmeni de en az dizinin oyuncuları ve konusu kadar izleyiciler tarafından merak edilerek özellikle internet üzerinden araştırılıyor. Dark dizisinin yönetmeni Who Am I filmindeki etkileyici performansı ile adını tüm dünyaya duyuran Baran bo Odar. Dizinin senaristi ise Jantje Friese. Yetenekli senarist, seri süresince çoğu zaman çözülmesi zor olaylar örgüsü ile seyircileri her defasında şaşırtmayı başaran bir isim. 

Dark Dizisi Yapımcısı Kimdir? 

Dark dizisi, 2017 yılında yaşantımıza dahil olarak kafalarımızı altüst etti. Dark özgün kurgusu ile diğer bilim kurgu dizilerinden ayrılırken görüntüsü ve başarılı aktarımı ile her sezon büyük bir merak uyandıran bir dizi olarak akıllara kazınıyor. Dizinin yönetmeni ve senaristi kadar dizi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler tarafından dizinin yapımcı ya da yapımcıları da araştırılıyor. Merak edenler için dizinin yapımcıları şöyle: 

 - Jantje Friese

 - Quirin Berg

 - Max Wiedemann

 - Baran bo Odar 

Yapımcılar, daha önce ekranlara gelmeyen çok farklı bir dizi projesini hayata geçirmenin ve dünya çapında büyük bir başarı kazanmanın haklı gururunu yaşıyorlar. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS